返回列表 發帖
恭喜梁育榮奪硬地滾球混合 BC4 級個人賽銅牌
chanchan0909 發表於 2021-9-1 09:17



恭喜呀!!好開心!!

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-1 11:39 編輯
恭喜呀!!好開心!!
芝麻紅黃豆 發表於 2021-9-1 09:34
硬地滾球真係幾好睇 ! 每一球嘅決定都需要智慧
希望團體賽都有好成績

羽毛球港隊兩將聽日先出場,呢到更正返

田徑女子 T36 級 100 米預賽,任國芬最終以小組第五名完成,十位選手中排名第十,未能晉級決賽

TOP

今日港隊嘅比賽已經完成,黎緊仲有四個大項有港隊嘅參與

硬地滾球 何宛淇 / 廖詠彤 / 謝德樺 混合 BC3 級團體賽   02/09
硬地滾球 梁育榮 / 劉慧茵 / 黃君恒 混合 BC4 級團體賽   02/09
羽毛球 陳浩源 男子 WH2 級單打   02/09
羽毛球 朱文佳 男子 SH6 級單打   02/09
游泳 陳睿琳 女子 100 米背泳 S14 級   02/09
游泳 許家俊 男子 100 米背泳 S14 級   02/09
田徑 鄧雨澤 男子 T20 跳遠   04/09

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-2 20:41 編輯

01/09 東京帕拉林匹克運動會第八日比賽天 決出 43 面金牌

次序運動項目金牌銀牌銅牌
331田徑女子鐵餅 F41 級Raoua Tlili [突尼斯]Raoua Tlili [摩洛哥]Hayat El Garaa [摩洛哥]
332田徑男子 400 米 T37 級Andrey Vdovin [俄羅斯殘奧委會]Nick Mayhugh [美國]Chermen Kobesov [俄羅斯殘奧委會]
333田徑男子跳遠 T38 級朱德寧 [中國]衷黃浩 [中國]Jose Gregorio Lemos Rivas [哥倫比亞]
334田徑男子標槍 F34 級Saeed Afrooz [伊朗]Mauricio Valencia [哥倫比亞]Diego Fernando Meneses Medina [哥倫比亞]
335田徑男子鉛球 F46 級Greg Stewart [加拿大]Nikita Prokhorov [俄羅斯殘奧委會]Joshua Cinnamo [美國]
336射擊混合 10 米氣步槍俯臥式 SH1 級Natascha Hiltrop [德國]朴鎮浩 [南韓]Iryna Shchetnik [烏克蘭]
337單車男子公路賽 H5 級Mitch Valize [荷蘭]Loïc Vergnaud [法國]Tim de Vries [荷蘭]
338單車男子公路賽 H1-2 級Jouanny Florian [法國]Luca Mazzone [意大利]Sergio Garrote Munoz [西班牙]
339射箭女子 W1 級陳敏儀 [中國]Sarka Musilova [捷克]Victoria Rumary [英國]
340硬地滾球單人 BC4 級Samuel Andrejcik [斯洛伐克]Pornchok Larpyen [泰國]梁育榮 [香港]
341單車女子公路賽 H5 級孫変変 [中國]Oksana Masters [美國]Katia Aere [意大利]
342單車女子公路賽 H1-4 級Jennette Jansen [荷蘭]Annika Zeyen [德國]Alicia Dana [美國]
343射擊混合 10 米氣步槍俯臥式 SH2 級Dragan Ristic [塞爾維亞]Vasyl Kovalchuk [烏克蘭]Francek Gorazd Tirsek [斯洛文尼亞]
344硬地滾球單人 BC3 級Adam Peska [捷克]Grigorios Polychronidis [希臘]Daniel Michel [澳洲]
345游泳男子 100 米蛙泳 SB7 級Carlos Daniel Serrano Zárate [哥倫比亞]Igor Efrosinin [俄羅斯殘奧委會]Blake Cochrane [澳洲]
346單車男子公路賽 H4 級Jetze Plat [荷蘭]Thomas Fruhwirth [奧地利]Alexander Gritsch [奧地利]
347游泳女子 100 米蛙泳 SB7 級Mariia Pavlova [俄羅斯殘奧委會]Jessica Long [美國]Tiffany Thomas Kane [澳洲]
348游泳男子 100 米自由泳 S6 級Antonio Fantin [意大利]Nelson Crispin Corzo [哥倫比亞]Talisson Henrique Glock [巴西]
349游泳男子 400 米自由泳 S10 級Maksym Krypak [烏克蘭]Bas Takken [荷蘭]Thomas Gallagher [澳洲]
350游泳女子 400 米自由泳 S10 級Aurelie Rivard [加拿大]Pap Bianka [匈牙利]Oliwia Jablonska [波蘭]
351硬地滾球單人 BC1 級David Smith [英國]周偉倫 [馬來西亞]Jose Carlos Chagas de Oliveira [巴西]
352單車男子公路賽 H3 級Ruslan Kuznetsov [俄羅斯殘奧委會]Heinz Frei [瑞士]Walter Ablinger [奧地利]
353游泳男子 100 米蛙泳 SB11 級Federico Bassani [意大利]Leider Albeiro Lemus Rojas [哥倫比亞]木村敬一 [日本]
354游泳女子 100 米蛙泳 SB11 級Karolina Pelendritou [俄羅斯殘奧委會]馬佳 [中國]Yana Berezhna [烏克蘭]
355游泳男子 200 米個人混合泳 SM9 級Kalina Andrei [俄羅斯殘奧委會]Timothy Hodge [澳洲]Ugo Didier [法國]
356游泳男子 200 米個人混合泳 SM9 級Sophie Pascoe [紐西蘭]Zsofia Konkoly [匈牙利]Nuria Marques Soto [西班牙]
357游泳男子 100 米蛙泳 SB13 級Taliso Engel [德國]David Henry Abrahams [美國]Nurdaulet Zhumagali [哈薩克斯坦]
358硬地滾球單人 BC2 級杉村英孝 [日本]Watcharaphon Vongsa [泰國]Santos Maciel [巴西]
359游泳女子 100 米蛙泳 SB13 級Elena Krawzow [德國]Rebecca Redfern [英國]Colleen Young [美國]
360田徑女子 100 米 T36 級史逸婷 [中國]Elena Ivanova [俄羅斯殘奧委會]Danielle Aitchison [紐西蘭]
361田徑男子 100 米 T53 級Pongsakorn Paeyo [泰國]Brent Lakatos [加拿大]Abdulrahman Alqurashi [沙地阿拉伯]
362田徑男子 100 米 T54 級Athiwat Paeng-Nuea [泰國]Leo-Pekka Tähti [芬蘭]Juan Pablo Cervantes Garcia [墨西哥]
363游泳男子 50 米自由泳 S5 級鄭濤 [中國]袁偉譯 [中國]王李超 [中國]
364游泳女子 50 米自由泳 S8 級Viktoriia Ishchiulova [俄羅斯殘奧委會]Cecilia Kethlen Jeronimo de Araujo [巴西]Xenia Francesca Palazzo [意大利]
365游泳男子 100 米蛙泳 SB12 級Vali Israfilov [阿塞拜彊]Oleksii Fedyna [烏克蘭]Artur Saifutdinov [俄羅斯殘奧委會]
366游泳女子 100 米蛙泳 SB12 級Maria Carolina Gomes Santiago [巴西]Daria Lukianenko [俄羅斯殘奧委會]Yaryna Matlo [烏克蘭]
367田徑女子鉛球 F36 級Galina Lipatnikova [俄羅斯殘奧委會]Miriam Martínez [西班牙]吳晴 [中國]
368田徑女子 100 米 T53 級高芳 [中國]周洪轉 [中國]Samantha Kinghorn [英國]
369田徑女子鉛球 F32 級Anastasiia Moskalenko [烏克蘭]Roza Kozakowska [波蘭]Evgeniia Galaktionova [俄羅斯殘奧委會]
370田徑女子 100 米 T54 級周召倩 [中國]Amanda Kotaja [芬蘭]Cheri Madsen [美國]
371田徑男子跳遠 T64 級Markus Rehm [德國]Dimitri Pavade [法國]Trenten Merrill [美國]
372田徑男子擲棒 F51 級Musa Taimazov [俄羅斯殘奧委會]Zeljko Dimitrijevic [塞爾維亞]Marian Kureja [斯洛伐克]
373輪椅網球四肢殘疾雙打Dylan Alcott / Davidson Heath [澳洲]Sam Schroder / Niels Vink [荷蘭]菅野浩二 / 諸石光照 [日本]

TOP

01/09 東京帕拉林匹克運動會第八日比賽天 決出 43 面金牌
chanchan0909 發表於 2021-9-1 21:56
今天 43 面金牌已全部決出,再次恭喜 梁育榮 奪硬地滾球混合 BC4 級個人賽銅牌 ! 而俄羅斯殘奧委會隊產生 8 金 4 銀 3 銅成是日產生最多金牌的國家

第八日比賽天獎牌榜前十名,另有香港排名

排名國家金牌銀牌銅牌總數
1中國684336147
2俄羅斯殘奧委會32203789
3英國30243286
4美國25272072
5荷蘭19101039
6烏克蘭17352375
7巴西15122148
8澳洲13232460
9意大利12191748
10亞塞拜彊111416
70香港0022

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-3 16:33 編輯

2020 東京帕拉林匹克運動會 [9.2 DAY 9]

東京帕拉林匹克運動會第九日比賽天,決出 48 面金牌,來自 射箭女子個人公開級反曲弓、田徑女子鉛球 F35 級、田徑男子跳遠 T37 級、田徑男子 400 米 T12 級、田徑女子鉛球 F57 級、田徑男子 400 米 T13 級、田徑男子鐵餅 F11 級、田徑女子 100 米 T37 級、田徑女子跳遠 T63 級、田徑男子鐵餅 F64 級、田徑男子 100 米 T11 級、田徑女子 100 米 T12 級、田徑女子 400 米 T53 級、田徑女子 400 米 T54 級、田徑女子鉛球 F33 級、田徑男子鉛球 F35 級、田徑男子 800 米 T53 級、田徑男子標槍 F13 級、田徑男子 800 米 T54 級、單車女子公路賽 C4-5 級、單車男子公路賽 C1-3 級、單車男子公路賽 T1-2 級、單車女子公路賽 T1-2 級、單車團隊混合公路賽 H1-5 級、射擊混合 25 米手槍 SH1 級、游泳男子 400 米自由泳 S6 級、游泳女子 400 米自由泳 S6 級、游泳男子 100 米蝶泳 S9 級、游泳女子 100 米蝶泳 S9 級、游泳男子 100 米背泳 S10 級、游泳女子 100 米背泳 S10 級、游泳男子 100 米背泳 S14 級、游泳女子 100 米背泳 S14 級、游泳男子 50 米背泳 S1 級、游泳男子 50 米背泳 S2 級、游泳女子 50 米背泳 S2 級、游泳男子 50 米自由泳 S3 級、游泳男子 50 米自由泳 S4 級、游泳女子 50 米自由泳 S4 級、游泳女子 4x100 米混合接力、乒乓球男子團體 C4-5 級、乒乓球女子團體 C6-8 級、乒乓球女子團體 C1-3 級、乒乓球男子團體 C8 級、乒乓球男子團體 C3 級、跆拳道女子 K44 49 公斤級、跆拳道男子 K44 61 公斤級


港隊 DAY 9 賽程
游泳 許家俊 男子 100 米背泳 S14 級 初賽 9:05AM ; 決賽 5:10PM
游泳 陳睿琳 女子 100 米背泳 S14 級 初賽 9:16AM ; 決賽 5:03PM

羽毛球 陳浩源 男子 WH2 級單打 C 組第一輪 9:20AM
硬地滾球 何宛淇 / 廖詠彤 / 謝德樺 混合 BC3 級團體賽 B 組 第一輪 葡萄牙 10:25AM ; 第二輪 日本 3:20PM
硬地滾球 梁育榮 / 劉慧茵 / 黃君恒 混合 BC4 級團體賽 B 組 第一輪 日本 10:25AM ; 第二輪 哥倫比亞 3:20PM

羽毛球 朱文佳 男子 SH6 級單打 A 組第一輪 4:20PM

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-3 10:53 編輯

游泳女子 100 米背泳 S14 級預賽,陳睿琳 以小組第三名,總排名第六名,晉級今日 5:10PM 決賽
游泳男子 100 米背泳 S14 級預賽,許家俊 以小組第四名,總排名第十一名,未能晉級決賽

羽毛球男子 WH2 級單打 C 組第一輪,陳浩源 以兩局 21:10 21:8 大勝 Thomas Jakobs,暫列小組首名

硬地滾球混合 BC3 級團體賽 B 組第一輪,何宛淇 / 廖詠彤 / 謝德樺 對戰 葡萄牙,最終 4 比 1 取得首勝
硬地滾球混合 BC4 級團體賽 B 組第一輪,梁育榮 / 劉慧茵 / 黃君恒 對戰 日本,最終 7 比 1 取得首勝

硬地滾球混合 BC3 級團體賽 B 組第二輪,何宛淇 / 廖詠彤 / 謝德樺 對戰 日本,目前 4 比 4,進行加時賽,最終港隊勝出,取得小組兩連勝
硬地滾球混合 BC4 級團體賽 B 組第二輪,梁育榮 / 劉慧茵 / 黃君恒 對戰 哥倫比亞,最終 6 比 2 取得小組兩連勝

羽毛球男子 SH6 級單打 A 組第一輪,朱文佳 以兩局 21:15 21:10 Krysten Coombs,暫列小組首名

游泳女子 100 米背泳 S14 級決賽,陳睿琳 以第六名完成比賽

TOP

今日 overall 港隊成績都好好呀,睿琳比左咁多日雖然無牌但征戰多日一啲都唔容易,繼續努力

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-3 16:33 編輯

02/09 東京帕拉林匹克運動會第九日比賽天 決出 47 面金牌

次序運動項目金牌銀牌銅牌
374田徑男子 400 米 T12 級Abdeslam Hili [摩洛哥]Noah Malone [美國]Rouay Jebabli [突尼斯]
375田徑男子 400 米 T13 級Skander Djamil Athmani [阿爾及利亞]Mohamed Amguoun [摩洛哥]Johannes Nambala [納米比亞]
376田徑女子鉛球 F35 級Mariia Pomazan [烏克蘭]Marivana Oliveira da Nobrega [巴西]Anna Luxova [捷克]
377田徑女子 100 米 T37 級文曉燕 [中國]Jaleen Roberts [美國]蔣芬芬 [中國]
378田徑男子跳遠 T37 級Vladyslav Zahrebelnyi [烏克蘭]Brian Impellizzeri [阿根廷]Mateus Evangelista Cardoso [巴西]
379乒乓球男子團體 C4-5 級郭興元 / 曹寧寧 / 張岩 [中國]金永建 / 金正吉 / 白永福 [南韓]Florian Merrien / Nicolas Savant Aira / Maxime Thomas [法國] / Boris Travnicek / Peter Mihalik [斯洛伐克]
380田徑女子鉛球 F57 級Sofia Djelal [阿爾及利亞]徐冕 [中國]Eucharia Iyiazi [尼日利亞]
381乒乓球女子團體 C6-8 級茅經典 / 黃文娟 / 王睿 [中國]Frederique van Hoof / Kelly van Zon [荷蘭]Anne Barneoud / Thu Kamkasomphou [法國] / Viktoriia Safonova / Maliak Alieva / Raisa Chebanika [俄羅斯殘奧委會]
382單車女子公路賽 C4-5 級Sarah Storey [英國]Crystal Lane-Wright [英國]Marie Patouillet [法國]
383單車男子公路賽 C1-3 級Benjamin Watson [英國]Graham Finlay [英國]Alexandre Leaute [法國]
384田徑男子鐵餅 F11 級Alessandro Rodrigo da Silva [巴西]Mahdi Olad [伊朗]Oney Tapia [意大利]
385單車男子公路賽 T1-2 級陳健新 [中國]Tim Celen [比利時]Juan Jose Betancourt Quiroga [哥倫比亞]
386乒乓球女子團體 C1-3 級薛娟 / 李倩 / 劉靜 [中國]尹智宥 / 李美圭 / 徐秀妍 [南韓]Michela Brunelli / Giada Rossi [意大利] / Andela Muzinic / Helena Dretar Karic [克羅地亞]
387單車女子公路賽 T1-2 級Jana Majunke [德國]Angelika Dreock-Kaeser [德國]Jill Walsh [美國]
388射擊混合 25 米手槍 SH1 級黃興 [中國]Szymon Sowinski [波蘭]Oleksii Denysiuk [烏克蘭]
389單車團隊混合公路賽 H1-5 級Diego Colombari / Luca Mazzone / Paolo Cecchetto [意大利]Loic Vergnaud / Jouanny Florian / Riadh Tarsim [法國]Alfredo De Los Santos / Ryan Pinney / Alicia Dana [美國]
390游泳男子 400 米自由泳 S6 級Talisson Glock [巴西]Antonio Fantin [意大利]Viacheslav Lenskii [俄羅斯殘奧委會]
391游泳女子 400 米自由泳 S6 級蔣裕燕 [中國]Yelyzaveta Mereshko [烏克蘭]Nora Meister [瑞士]
392游泳男子 100 米蝶泳 S9 級Martin Williams [澳洲]Simone Barlaam [意大利]Alexander Skaliukh [俄羅斯殘奧委會]
393游泳女子 100 米蝶泳 S9 級Zsofia Konkoly [匈牙利]Elizabeth Smith [美國]Sarai Gascon [西班牙]
394游泳男子 100 米背泳 S10 級Maksym Krypak [烏克蘭]Stefano Raimondi [意大利]Florent Marais [法國]
395游泳女子 100 米背泳 S10 級Pap Bianka [匈牙利]Aurelie Rivard [加拿大]Lisa Kruger [荷蘭]
396乒乓球男子團體 C8 級趙帥 / 彭偉楠 [中國]Viktor Didukh / Maksym Nikolenko [烏克蘭]Thomas Bouvais / Clement Berthier [法國] / Ross Wilson / Aaron McKibbin [英國]
397游泳男子 100 米背泳 S14 級Benjamin James Hance [澳洲]Viacheslav Emeliantsev [俄羅斯殘奧委會]Reece Dunn [英國]
398游泳女子 100 米背泳 S14 級Bethany Firth [英國]Valeriia Shabalina [俄羅斯殘奧委會]Jessica-Jane Applegate [英國]
399游泳男子 50 米背泳 S1 級Iyad Shalabi [以色列]Anton Kol [烏克蘭]Francesco Bettella [意大利]
400游泳男子 50 米背泳 S2 級Gabriel dos Santos [巴西]Alberto Abarza [智利]Vladimir Danilenko [俄羅斯殘奧委會]
401游泳女子 50 米背泳 S2 級葉品秀 [新加坡]山田美幸 [日本]馮雅竹 [中國]
402田徑男子 100 米 T11 級Athanasios Ghavelas [希臘]Timothee Adolphe [法國]邸東東 [中國]
403游泳男子 50 米自由泳 S3 級Diego Lopez Diaz [墨西哥]鄒連康 [中國]Denys Ostapchenko [烏克蘭]
404田徑女子 100 米 T12 級Omara Durand [古巴]Oxana Boturchuk [烏克蘭]梁燕芬 [中國]
405乒乓球男子團體 C3 級馮攀峰 / 翟祥 [中國]Thomas Bruchle / Thomas Schmidberger [德國]Petr Svatos / Jiri Suchanek [捷克] / Anurak Laowong / Yuttajak Glinbancheun [泰國]
406游泳男子 50 米自由泳 S4 級Ami Omer Dadaon [以色列]鈴木孝幸 [日本]Luigi Beggiato [意大利]
407田徑女子 400 米 T53 級Catherine Debrunner [瑞士]Samantha Kinghorn [英國]周洪轉 [中國]
408游泳女子 50 米自由泳 S4 級Rachael Watson [澳洲]Arjola Trimi [意大利]Marta Fernandez Infante [西班牙]
409田徑女子 400 米 T54 級Manuela Schar [瑞士]Cheri Madsen [美國]周召倩 [中國]
410射箭女子個人公開級反曲弓Zahra Nemati [伊朗]Petrilli Vincenza [意大利]吳春艷 [中國]
411游泳女子 4x100 米混合接力Hannah Aspden / Mikaela Jenkins / Jessica Long / Morgan Stickney [美國]Anastasiia Gontar / Elizaveta Sidorenko / Viktoriia Ishchiulova / Ani Palian [俄羅斯殘奧委會]Ellie Cole / Keira Stephens / Emily Beecroft / Vincent Isabella [澳洲]
412田徑男子 800 米 T53 級Pongsakorn Paeyo [泰國]Brent Lakatos [加拿大]Pierre Fairbank [法國]
413田徑男子鐵餅 F64 級Jeremy Campbell [美國]Ivan Katanusic [克羅地亞]Dan Greaves [英國]
414田徑女子跳遠 T63 級Vanessa Low [澳洲]Martina Caironi [意大利]Elena Kratter [瑞士]
415田徑男子 800 米 T54 級Marcel Hug [瑞士]代雲強 [中國]Saichon Konjen [泰國]
416田徑男子鉛球 F35 級Khusniddin Norbekov [烏茲別克]Hernan Emanuel Urra [阿根廷]傅昕瀚 [中國]
417跆拳道女子 K44 49 公斤級Leonor Espinoza Carranza [秘魯]Meryem Cavdar [土耳其]Khwansuda Phuangkitcha [泰國] / Anna Poddubskaia [俄羅斯殘奧委會]
418跆拳道男子 K44 61 公斤級Nathan Cesar Sodario Torquato [巴西]Mohamed El Zayat [埃及]Mahmut Bozteke [土耳其] / Daniil Sidorov [俄羅斯殘奧委會]
429田徑男子標槍 F13 級Daniel Pembroke [英國]Ali Pirouj [伊朗]Hector Cabrera Llacer [西班牙]
420田徑女子鉛球 F33 級Asmahan Boudjadar [阿爾及利亞]錢璪 [中國]Fouzia El Kassioui [摩洛哥]

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-3 20:50 編輯
02/09 東京帕拉林匹克運動會第九日比賽天 決出 48 面金牌
chanchan0909 發表於 2021-9-2 20:54
今天 47 面金牌已全部決出,而俄羅斯殘奧委會隊產生 9 金 4 銀 8 銅成是日產生最多金牌的國家

第九日比賽天獎牌榜前十名,另有香港排名

排名國家金牌銀牌銅牌總數
1中國774744168
2英國34273596
3俄羅斯殘奧委會32234297
4美國27312280
5烏克蘭20392584
6巴西19132254
7荷蘭19111141
8澳洲17232565
9意大利13252058
10亞塞拜彊111416
73香港0022

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-3 20:08 編輯

2020 東京帕拉林匹克運動會 [9.3 DAY 10]

東京帕拉林匹克運動會第十日比賽天,決出 55 面金牌,來自 射箭男子個人公開級反曲弓、田徑女子鉛球 F12 級、田徑女子跳遠 T47 級、田徑男子標槍 F54 級、田徑男子 1500 米 T20 級、田徑女子 1500 米 T20 級、田徑男子鐵餅 F37 級、田徑男子跳高 T64 級、田徑男子 100 米 T52 級、田徑女子跳遠 T20 級、田徑女子擲棒 F51 級、田徑男子鉛球 F57 級、田徑女子 100 米 T64 級、田徑女子標槍 F46 級、田徑男子 400 米 T62 級、田徑男子 200 米 T61 級、田徑男子 100 米 T51 級、田徑混合 4x400 米接力、獨木舟男子單人 200 米 KL1 級、獨木舟女子單人 200 米 VL2 級、獨木舟男子單人 200 米 KL2 級、獨木舟男子單人 200 米 KL3 級、單車男子公路賽 C4-5 級、單車女子公路賽 C1-3 級、單車女子公路賽 B 級、單車男子公路賽 B 級、門球女子、門球男子、射擊女子 50 米步槍 3 位 SH1 級、射擊男子 50 米步槍 3 位 SH1 級、游泳男子 200 米個人混合泳 SM10 級、游泳女子 200 米個人混合泳 SM10 級、游泳男子 100 米背泳 S6 級、游泳女子 100 米背泳 S6 級、游泳男子 100 米蝶泳 S8 級、游泳女子 100 米蝶泳 S8 級、游泳男子 50 米蝶泳 S7 級、游泳女子 50 米蝶泳 S7 級、游泳男子 50 米背泳 S4 級、游泳女子 50 米背泳 S4 級、游泳男子 100 米蝶泳 S11 級、游泳女子 100 米自由泳 S11 級、游泳男子 100 米自由泳 S3 級、游泳女子 200 米個人混合泳 SM5 級、游泳男子 100 米蝶泳 S11 級、游泳男子 4x100 米個人混合泳、乒乓球女子團體 C9-10 級、乒乓球女子團體 C4-5 級、乒乓球男子團體 C6-7 級、乒乓球男子團體 C1-2 級、乒乓球男子團體 C9-10 級、跆拳道女子 K44 58 公斤級、跆拳道男子 K44 75 公斤級、輪椅網球女子單打、輪椅網球男子雙打


港隊 DAY 10 賽程
硬地滾球 何宛淇 / 廖詠彤 / 謝德樺 混合 BC3 級團體賽 B 組 第三輪 巴西 8:30AM ; 第四輪 澳洲 5:05PM
硬地滾球 梁育榮 / 劉慧茵 / 黃君恒 混合 BC4 級團體賽 B 組 第三輪 俄羅斯殘奧委會 8:30AM ; 第四輪 泰國 5:05PM
羽毛球 陳浩源 男子 WH2 級單打 C 組 第二輪 12:00PM ; 半準決賽 5:40PM
羽毛球 朱文佳 男子 SH6 級單打 A 組第二輪 2:20PM

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-3 15:48 編輯

硬地滾球混合 BC3 級團體賽 B 組第三輪,何宛淇 / 廖詠彤 / 謝德樺 對戰 巴西,最終 3 比 5,目前兩勝一負
硬地滾球混合 BC4 級團體賽 B 組第三輪,梁育榮 / 劉慧茵 / 黃君恒 對戰 俄羅斯殘奧委會,最終 8 比 2 取得小組三連勝

羽毛球男子 WH2 級單打 C 組第二輪,陳浩源 爆冷 21:13 12:21 13:21 梶原大暉,一勝一負仍能出線,惟未能直入準決賽,根據賽程 5:40PM 出戰半準決賽 !!!
羽毛球男子 SH6 級單打 A 組第二輪,朱文佳 暫時 11:21 24:22 10:21 Jack Shephard,朱文佳一勝一負,並獲小組第一,晉級四強

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-3 20:16 編輯

硬地滾球混合 BC3 級團體賽 B 組第四輪,何宛淇 / 廖詠彤 / 謝德樺 對戰 澳洲,最終 3 比 3,加時港隊勝出,三勝一負,取得小組首名
硬地滾球混合 BC4 級團體賽 B 組第四輪,梁育榮 / 劉慧茵 / 黃君恒 對戰 泰國,最終 5 比 1 取得小組四連勝,取得小組首名


陳浩源加油 !!!


羽毛球男子 WH2 級單打半準決賽,陳浩源 [2] 2 : 0 Martin Rooke [3],比分 21:9 21:11,晉級四強

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-5 11:03 編輯

03/09 東京帕拉林匹克運動會第十日比賽天 決出 55 面金牌


次序運動項目金牌銀牌銅牌
421田徑男子 1500 米 T20 級Owen Miller [英國]Alexandr Rabotnitskii [俄羅斯殘奧委會]Ndiaga Dieng [意大利]
422田徑女子 1500 米 T20 級Barbara Bieganowska-Zajac [波蘭]Liudmyla Danylina [烏克蘭]Hannah Taunton [英國]
423獨木舟男子單人 200 米 KL1 級Peter Kiss [匈牙利]Luis Carlos Cardoso da Silva [巴西]Remy Boulle [法國]
424獨木舟女子單人 200 米 VL2 級Emma Wiggs [英國]Susan Seipel [澳洲]Jeanette Chippington [英國]
425乒乓球女子團體 C9-10 級Natalia Partyka / Karolina Pek [波蘭]楊倩 / 雷麗娜 [澳洲]Bruna Costa Alexandre / Danielle Rauen [巴西] / 趙小靜 / 熊桂艷 [中國]
426田徑女子鉛球 F12 級Safiya Burkhanova [烏茲別克]Assunta Legnante [意大利]Rebeca Valenzuela Alvarez [墨西哥]
427田徑女子跳遠 T47 級Anna Grimaldi [紐西蘭]Aleksandra Moguchaia [俄羅斯殘奧委會]Kiara Rodriguez [厄瓜多爾]
428田徑男子 100 米 T52 級Raymond Martin [美國]大矢勇氣 [日本]Leonardo De Jesus Perez Juarez [墨西哥]
429獨木舟男子單人 200 米 KL2 級Curtis McGrath [澳洲]Mykola Syniuk [烏克蘭]Federico Mancarella [意大利]
430單車女子公路賽 C1-3 級杉浦佳子 [日本]Anna Beck [瑞典]Paige Greco [澳洲]
431田徑男子標槍 F54 級Hamed Amiri [伊朗]Aleksei Kuznetsov [俄羅斯殘奧委會]Justin Phongsavanh [美國]
432獨木舟男子單人 200 米 KL3 級Serhii Yemelianov [烏克蘭]Leonid Krylov [俄羅斯殘奧委會]Robert Oliver [英國]
433田徑男子鐵餅 F37 級Ali Haider [巴基斯坦]Mykola Zhabnyak [烏克蘭]Joao Victor Teixeira de Souza Silva [巴西]
434田徑男子跳高 T64 級Jonathan Broom-Edwards [英國]Praveen Kumar [印度]Maciej Lepiato [波蘭]
435單車男子公路賽 C4-5 級Kevin Le Cunff [法國]Yehor Dementyev [烏克蘭]Daniel Abraham Gebru [荷蘭]
436乒乓球女子團體 C4-5 級張變 / 周影 [中國]Anna-Carin Ahlquist / Ingela Lundbäck [瑞典]Megan Shackleton / Sue Bailey [英國] / Borislava Peric / Nada Matic [塞爾維亞]
437射擊女子 50 米步槍 3 位 SH1 級張翠平 [中國]Natascha Hiltrop [德國]Avani Lekhara [印度]
438乒乓球男子團體 C6-7 級廖克力 / 閆碩 [中國]Will Bayley / Paul Karabardak [英國]Thomas Rau / Bjorn Schnake [德國] / Jordi Morales / Alvaro Valera [西班牙]
439單車女子公路賽 B 級Katie-George Dunlevy [愛爾蘭]Sophie Unwin [英國]Louise Jannering [瑞典]
440射擊男子 50 米步槍 3 位 SH1 級Abdullah Sultan Alaryani [約旦]Suranji Laslo [塞爾維亞]沈英集 [南韓]
441單車男子公路賽 B 級Vincent ter Schure [荷蘭]Tristan Bangma [荷蘭]Alexandre Lloveras [法國]
442游泳男子 200 米個人混合泳 SM10 級Maksym Krypak [烏克蘭]Stefano Raimondi [意大利]Bas Takken [荷蘭]
443游泳女子 200 米個人混合泳 SM10 級Chantalle Zijderveld [荷蘭]Pap Bianka [匈牙利]Lisa Kruger [荷蘭]
444游泳男子 100 米背泳 S6 級賈紅光 [中國]Matias de Andrade [阿根廷]Dino Sinovcic [克羅地亞]
445游泳女子 100 米背泳 S6 級Elizabeth Marks [美國]蔣裕燕 [中國]Verena Schott [德國]
446游泳男子 100 米蝶泳 S8 級Robert Griswold [美國]楊峰 [中國]Denys Dubrov [烏克蘭]
447游泳女子 100 米蝶泳 S8 級Jessica Long [美國]Viktoriia Ishchiulova [俄羅斯殘奧委會]Laura Carolina Gonzalez Rodriguez [哥倫比亞]
448輪椅網球男子雙打Stephane Houdet / Nicolas Peifer [法國]Alfie Hewett / Gordon Reid [英國]Tom Egberink / Maikel Scheffers [荷蘭]
449游泳男子 50 米蝶泳 S7 級Austin Evans [美國]Andrii Trusov [烏克蘭]Carlos Daniel Serrano Zarate [哥倫比亞]
450游泳女子 50 米蝶泳 S7 級Danielle Dorris [加拿大]Mallory Weggemann [美國]Giulia Terzi [意大利]
451游泳男子 50 米背泳 S4 級Roman Zhdanov [俄羅斯殘奧委會]Arnost Petracek [捷克]Angel de Jesus Camacho Ramirez [墨西哥]
452游泳女子 50 米背泳 S4 級劉玉 [中國]周艷菲 [中國]Alexandra Stamatopoulou [希臘]
453乒乓球男子團體 C1-2 級Fabien Lamirault / Stephane Molliens [法國]朴鎮哲 / 金賢旭 / 車秀勇 [南韓]Martin Ludrovsky / Jan Riapos [斯洛伐克] / Rafal Czuper / Tomasz Jakimczuk [波蘭]
454門球女子土耳其隊美國隊日本隊
455游泳男子 100 米蝶泳 S11 級Raman Salei [阿塞拜彊]Stephen Clegg [英國]Roman Makarov [俄羅斯殘奧委會]
456游泳女子 100 米自由泳 S11 級李桂芝 [中國]Liesette Bruinsma [澳洲]蔡麗雯 [中國]
457游泳男子 100 米自由泳 S3 級Denys Ostapchenko [烏克蘭]Diego Lopez Diaz [墨西哥]Jesus Hernandez Hernandez [墨西哥]
458乒乓球男子團體 C9-10 級連浩 / 趙裔卿 [中國]馬麟 / Joel Coughlan / Nathan Pellissier [澳洲]Ivan Mai / Lev Kats [烏克蘭] / Tajudeen Agunbiade / Alabi Olufemi / Victor Farinloye [尼日利亞]
459田徑女子 100 米 T64 級Marlene van Gansewinkel [荷蘭]Irmgard Bensusan [德國]Marissa Papaconstantinou [加拿大]
460游泳女子 200 米個人混合泳 SM5 級盧冬 [中國]成姣 [中國]Monica Boggioni [意大利]
461游泳男子 100 米蝶泳 S11 級木村敬一 [日本]富田宇宙 [日本]Wendell Belarmino Pereira [巴西]
462田徑男子 400 米 T62 級Johannes Floors [德國]Olivier Hendriks [荷蘭]Hunter Woodhall [美國]
463田徑男子 200 米 T61 級Ntando Mahlangu [南非]Richard Whitehead [英國]Ali Lacin [德國]
464游泳男子 4x100 米個人混合泳Bogdan Mozgovoi / Andrei Kalina / Alexander Skaliukh / Andrei Nikolaev [俄羅斯殘奧委會]Timothy Hodge / Timothy Disken / William Martin / Ben Popham [澳洲]Riccardo Menciotti / Stefano Raimondi / Simone Barlaam / Antonio Fantin [意大利]
465門球男子巴西隊中國隊立陶宛隊
466田徑女子跳遠 T20 級Karolina Kucharczyk [波蘭]Aleksandra Ruchkina [俄羅斯殘奧委會隊]Mikela Ristoski [克羅地亞]
467田徑女子標槍 F46 級Holly Robinson [紐西蘭]Noelle Roorda [荷蘭]Hollie Arnold [英國]
468田徑男子 100 米 T51 級Peter Genyn [比利時]Toni Piispanen [芬蘭]Roger Habsch [比利時]
469田徑混合 4x400 米接力Noah Malone / Brittni Mason / Nick Mayhugh / Tatyana McFadden [美國]劉翠青 / 王浩 / 文曉燕 / 章瑩 [中國]Libby Clegg / Jonnie Peacock / Ali Smith / Nathan Maguire [英國]
470跆拳道女子 K44 58 公斤級Lisa Gjessing [丹麥]Beth Munro [英國]Silvana Fernandes [巴西] / 李羽潔 [中國]
471射箭男子個人公開級反曲弓Kevin Mather [美國]趙理學 [中國]Harvinder Singh [伊朗]
472跆拳道男子 K44 75 公斤級Juan Garcia [墨西哥]Mahdi Pourrahnama [伊朗]朱正勳 [南韓] / Juan Samorano [阿根廷]
473田徑女子擲棒 F51 級Zoia Ovsii [烏克蘭]Cassie Mitchell [美國]Elena Gorlova [俄羅斯殘奧委會]
474田徑男子鉛球 F57 級Thiago Paulino dos Santos [巴西]吳國山 [中國]Marco Aurelio Borges [巴西]
474田徑男子鉛球 F57 級吳國山 [中國]Marco Aurelio Borges [巴西]Thiago Paulino dos Santos [巴西]
475輪椅網球女子單打Diede De Groot [荷蘭]上地結衣 [日本]Jordanne Whiley [英國]

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-3 22:42 編輯
03/09 東京帕拉林匹克運動會第十日比賽天 決出 55 面金牌
chanchan0909 發表於 2021-9-3 21:19
今天 55 面金牌已全部決出,而俄羅斯殘奧委會隊產生 8 金 8 銀 3 銅成是日產生最多金牌的國家

第十日比賽天獎牌榜前十名,另有香港排名

排名國家金牌銀牌銅牌總數
1中國855346184
2英國373441112
3美國34342492
4俄羅斯殘奧委會342944107
5烏克蘭24442694
6荷蘭23151653
7巴西21142661
8澳洲18272772
9意大利13272565
10亞塞拜彊121417
76香港0022

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-4 19:04 編輯

2020 東京帕拉林匹克運動會 [9.4 DAY 11]

東京帕拉林匹克運動會第十一日比賽天,決出 49 面金牌,來自 射箭混合團體公開級反曲弓、田徑女子標槍 F54 級、田徑男子鉛球 F34 級、田徑女子鉛球 F40 級、田徑女子 800 米 T34 級、田徑男子 800 米 T34 級、田徑男子跳高 T13 級、田徑女子 400 米 T13 級、田徑男子 200 米 T35 級、田徑男子 200 米 T37 級、田徑男子 100 米 T36 級、田徑男子跳遠 T20 級、田徑男子鉛球 F33 級、田徑男子標槍 F41 級、田徑男子 1500 米 T38 級、田徑女子 200 米 T11 級、田徑男子鐵餅 F38 級、田徑女子 200 米 T12 級、田徑男子鉛球 F63 級、田徑女子 200 米 T47 級、田徑男子 200 米 T64 級、田徑女子 400 米 T38 級、田徑男子 400 米 T47 級、田徑女子 100 米 T63 級、羽毛球男子 SU5 級單打、羽毛球女子 WH1 級單打、羽毛球女子 SU5 級單打、羽毛球男子 SL3 級單打、羽毛球女子 WH2 級單打、羽毛球女子 SL3-SU5 級雙打、羽毛球男子 WH1 級單打、硬地滾球雙人 BC4 級、硬地滾球雙人 BC3 級、硬地滾球圑體 BC1/BC2 級、獨木舟女子單人 200 米 KL1 級、獨木舟女子單人 200 米 KL2 級、獨木舟男子單人 200 米 VL2 級、獨木舟女子單人 200 米 KL3 級、獨木舟男子單人 200 米 VL3 級、五人足球男子、射擊混合 50 米手槍 SH1 級、射擊混合 50 米步槍臥 SH2 級、坐式排球男子、跆拳道女子 K44 58 公斤以上級、跆拳道男子 K44 75 公斤以上級、籃球女子、輪椅網球四肢殘疾單打、輪椅網球男子單打、輪椅網球女子雙打


港隊 DAY 11 賽程
硬地滾球 何宛淇 / 廖詠彤 / 謝德樺 混合 BC3 級團體賽 準決賽 8:30AM ; 銅牌戰 11:10AM ; 金牌戰 4:05PM
硬地滾球 梁育榮 / 劉慧茵 / 黃君恒 混合 BC4 級團體賽 準決賽 8:30AM ; 銅牌戰 11:10AM ; 金牌戰 2:20PM
羽毛球 陳浩源 男子 WH2 級單打 準決賽 10:15AM
羽毛球 朱文佳 男子 SH6 級單打 準決賽 12:30PM
田徑 鄧雨澤 男子 T20 跳遠 決賽 6:00PM

TOP

希望羽毛球打贏韓國一哥!
Long's Music Picks Week 38 :3
La La Hey Hey 歌 | 浮沙 | 今晚好想好想打俾你

TOP

希望羽毛球打贏韓國一哥!
WZA111 發表於 2021-9-3 23:29
贏左之後浩源喊左,係因為老對手 Martin Rooke 要退役,呢場係佢最後一場比賽,佢特別唔捨得所以忍唔住,好感動

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-4 09:48 編輯

硬地滾球混合 BC3 級團體賽準決賽 - 香港 VS 南韓

何宛淇 / 廖詠彤 / 謝德樺 2 - 5 鄭豪源 / 金韓洙 / 崔藝珍
第一局 - 何宛淇 / 謝德樺 0 : 1 鄭豪源 / 崔藝珍
第二局 - 何宛淇 / 謝德樺 1 : 0 鄭豪源 / 崔藝珍
第三局 - 何宛淇 / 謝德樺 0 : 3 鄭豪源 / 崔藝珍
第四局 - 何宛淇 / 謝德樺 1 : 1 鄭豪源 / 崔藝珍


硬地滾球混合 BC4 級團體賽準決賽 - 香港 VS 葡萄牙

梁育榮 / 劉慧茵 / 黃君恒 4 - 2 Clara Pedro / Cruz Manuel / Carla Oliveira
第一局 - 梁育榮 / 劉慧茵 0 : 1 Cruz Manuel / Carla Oliveira
第二局 - 梁育榮 / 劉慧茵 3 : 0 Cruz Manuel / Carla Oliveira
第三局 - 梁育榮 / 劉慧茵 0 : 1 Cruz Manuel / Carla Oliveira
第四局 - 梁育榮 / 劉慧茵 1 : 0 Cruz Manuel / Carla Oliveira

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-4 10:27 編輯

Cruz Manuel 失誤,恭喜 梁育榮 / 劉慧茵 / 黃君恒 晉級決賽 !!!
第三局梁育榮真係好聰明,擺定個白波喺中間,葡萄牙就算三球在手都無把握 !


硬地滾球 何宛淇 / 廖詠彤 / 謝德樺 混合 BC3 級團體賽 銅牌戰 對陣 希臘 11:10AM
硬地滾球 梁育榮 / 劉慧茵 / 黃君恒 混合 BC4 級團體賽 金牌戰 對陣 斯洛伐克 2:20PM


加油 !!!

為陳浩源加油 !!!

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-4 11:40 編輯

陳浩源加油 !!!

羽毛球男子 WH2 級單打準決賽,金正俊 [1] 2 : 1 陳浩源 [2],比分 15:21 21:15 21:15

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-4 13:13 編輯

硬地滾球混合 BC3 級團體賽銅牌戰 - 香港 VS 希臘

何宛淇 / 廖詠彤 / 謝德樺 0 - 7 Grigorios Polychronidis / Anna Ntenta / Anastasia Pyrgiotis
第一局 - 何宛淇 / 謝德樺 0 : 3 Grigorios Polychronidis / Anna Ntenta
第二局 - 何宛淇 / 謝德樺 0 : 2 Grigorios Polychronidis / Anna Ntenta
第三局 - 何宛淇 / 謝德樺 0 : 1 Grigorios Polychronidis / Anna Ntenta
第四局 - 何宛淇 / 謝德樺 0 : 1 Grigorios Polychronidis / Anna Ntenta

TOP

羽毛球男子 SH6 級單打準決賽,朱文佳 15:21 21:18 21:10 Vitor Goncalves Tavares,晉級明天決賽,恭喜朱文佳

陳浩源就比較可惜,去到第三局受左傷都令到佢難以追回落後嘅分,但真係好想佢拎到塊,希望聽日銅牌戰加油 !!!

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-4 15:08 編輯

硬地滾球混合 BC4 級團體賽金牌戰 - 香港 VS 斯洛伐克

梁育榮 / 劉慧茵 / 黃君恒 2 - 3 Samuel Andrejcik / Michaela Balcova / Martin Streharsky
第一局 - 梁育榮 / 劉慧茵 1 : 0 Samuel Andrejcik / Michaela Balcova
第二局 - 梁育榮 / 劉慧茵 0 : 2 Samuel Andrejcik / Michaela Balcova
第三局 - 梁育榮 / 劉慧茵 0 : 1 Samuel Andrejcik / Michaela Balcova
第四局 - 梁育榮 / 劉慧茵 1 : 0 Samuel Andrejcik / Michaela Balcova

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-4 15:10 編輯

第三局梁育榮出現左失誤
如果唔係可以 2 比 2,第四局加油 !!!

劉慧茵最後一個波都打得唔好 似乎策略係想撞走紅波博三分,但太難了
點都好,都恭喜拎到銀牌

TOP

田徑男子 T20 跳遠,鄧雨澤在十二位選手中以第十一名完成比賽,成績 5.77 米

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-4 20:56 編輯

04/09 東京帕拉林匹克運動會第十一日比賽天 決出 49 面金牌

次序運動項目金牌銀牌銅牌
476田徑女子 800 米 T34 級Hannah Cockroft [英國]Kare Adenegan [英國]Alexa Halko [美國]
477田徑男子 800 米 T34 級Walid Ktila [突尼斯]Mohamed Alhammadi [阿聯酋]王洋 [中國]
478田徑女子 400 米 T13 級Lamiya Valiyeva [阿塞拜彊]Adiaratou Iglesias Forneiro [西班牙]Kym Crosby [美國]
479田徑男子 200 米 T35 級Dmitrii Safronov [俄羅斯殘奧委會]Ihor Tsvietov [烏克蘭]Artem Kalashian [俄羅斯殘奧委會]
480田徑男子 200 米 T37 級Nick Mayhugh [美國]Andrey Vdovin [俄羅斯殘奧委會]Ricardo Gomes De Mendonca [巴西]
481田徑男子 100 米 T36 級鄧培程 [中國]James Turner [澳洲]Alexis Sebastian Chavez [阿根廷]
482田徑女子鉛球 F40 級Renata Sliwinska [波蘭]Belhaj Salem Nourhein [突尼斯]Lauritta Onye [尼日利亞]
483獨木舟女子單人 200 米 KL1 級Edina Muller [德國]Maryna Mazhula [烏克蘭]Katherinne Wollermann [智利]
484田徑男子跳高 T13 級Orkhan Aslanov [阿塞拜彊]Ivan Jose Cano Blanco [西班牙]Isaac Jean-Paul [美國]
485獨木舟女子單人 200 米 KL2 級Charlotte Henshaw [英國]Emma Wiggs [英國]Varga Katalin [匈牙利]
486獨木舟男子單人 200 米 VL2 級Fernando Rufino de Paulo [巴西]Steven Haxton [美國]Norberto Mourao [葡萄牙]
487田徑女子標槍 F54 級Flora Ugwunwa [尼日利亞]Nurkhon Kurbanova [烏茲別克]楊麗婉 [中國]
488獨木舟女子單人 200 米 KL3 級Fernando Rufino de Paulo [巴西]Steven Haxton [美國]Norberto Mourao [葡萄牙]
489輪椅網球四肢殘疾單打Dylan Alcott [澳洲]Sam Schroder [荷蘭]Niels Vink [荷蘭]
490獨木舟男子單人 200 米 VL3 級Curtis McGrath [澳洲]Giovane Vieira De Paula [巴西]Stuart Wood [英國]
491田徑男子鉛球 F34 級Ahmad Hindi [約旦]Azeddine Nouiri [摩洛哥]Abdulrahman Abdulqadir Fiqi [卡塔爾]
492射擊混合 50 米手槍 SH1 級Manish Narwal [印度]Singhraj [印度]Sergey Malyshev [俄羅斯殘奧委會]
493射擊混合 50 米步槍臥 SH2 級Dragan Ristic [塞爾維亞]Savanovic Zdravko [塞爾維亞]Vasyl Kovalchuk [烏克蘭]
494硬地滾球雙人 BC4 級Samuel Andrejcik / Michaela Balcova / Martin Streharsky [斯洛伐克]梁育榮 / 劉慧茵 / 黃君恒 [香港]Daria Adonina / Safin Sergey / Ivan Frolov [俄羅斯殘奧委會]
495羽毛球男子 SU5 級單打謝儮好 [馬來西亞]Dheva Anrimusthi [印尼]Suryo Nugroho [印尼]
496輪椅網球女子雙打Diede de Groot / Aniek van Koot [荷蘭]Lucy Shuker / Jordanne Whiley [英國]Lucy Shuker / Jordanne Whiley [英國]
497羽毛球女子 WH1 級單打里見紗李奈 [日本]Sujirat Pookkham [泰國]尹夢璐 [中國]
498羽毛球女子 SU5 級單打楊秋霞 [中國]鈴木亜弥子 [日本]杉野明子 [日本]
499硬地滾球雙人 BC3 級鄭豪源 / 金韓洙 / 崔藝珍 [南韓]河本圭亮 / 田中惠子 / 高橋和樹 [日本]Grigorios Polychronidis / Anna Ntenta / Anastasia Pyrgiotis [希臘]
500五人足球男子巴西隊阿根廷隊摩洛哥隊
501羽毛球男子 SL3 級單打Pramod Bhagat [印度]Daniel Bethell [英國]Manoj Sarkar [印度]
502羽毛球女子 WH2 級單打劉禹彤 [中國]徐婷婷 [中國]山崎悠麻 [日本]
503田徑男子 1500 米 T38 級Nathan Riech [加拿大]Abdelkrim Krai [阿爾及利亞]Deon Kenzie [澳洲]
504田徑女子 200 米 T11 級劉翠青 [中國]Thalita Simplício [巴西]Jerusa Geber Dos Santos [巴西]
505田徑女子 200 米 T12 級Omara Durand [古巴]Oxana Boturchuk [烏克蘭]Anna Kulinich-Sorokina [俄羅斯殘奧委會]
506田徑女子 200 米 T47 級Lisbeli Vera Andrade [委內瑞拉]Brittni Mason [美國]Alicja Fiodorow [波蘭]
507羽毛球男子 WH1 級單打屈子墨 [中國]李三燮 [南韓]李東燮 [南韓]
508射箭混合團體公開級反曲弓Margarita Sidorenko / Kirill Smirnov [俄羅斯殘奧委會]Elisabetta Mijno / Stefano Travisani [意大利]吳春艷 / 趙理學 [中國]
509田徑男子 200 米 T64 級Sherman Isidro Guity Guity [哥斯達尼加]Felix Streng [德國]Jarryd Wallace [美國]
510羽毛球女子 SL3-SU5 級雙打Leani Ratri Oktila / Khalimatus Sadiyah [印尼]程何芳 / 馬慧慧 [中國]鈴木亜弥子 / 伊藤則子 [日本]
511田徑男子跳遠 T20 級Abdul Latif Romly [馬來西亞]Athanasios Prodromou [希臘]Nicholas Hum [澳洲]
512田徑男子標槍 F41 級孫鵬祥 [中國]Sadegh Beit Sayah [伊朗]Wildan Nukhailawi [伊拉克]
513硬地滾球圑體 BC1/BC2 級Witsanu Huadpradit / Subin Tipmanee / Worawut Saengampa / Watcharaphon Vongsa [泰國]嚴治強 / 張琦 / 藍智堅 [中國]藤井友里子 / 杉村英孝 / 中村拓海 / 廣瀨隆喜 [日本]
514田徑男子鉛球 F33 級Zakariae Derhem [摩洛哥]Kamel Kardjena [阿爾及利亞]Deni Cerni [克羅地亞]
515田徑女子 400 米 T38 級Lindy Ave [德國]Margarita Goncharova [俄羅斯殘奧委會]Darian Faisury Jimenez Sanchez [哥倫比亞]
516坐式排球男子伊朗隊俄羅斯殘奧委會隊波黑隊
517田徑男子鐵餅 F38 級米娜 [中國]李英粒 [中國]Rosa Carolina Castro [墨西哥]
518田徑男子鉛球 F63 級Aled Davies [英國]Sajad Mohammadian [伊朗]Faisal Sorour [科威特]
519田徑男子 400 米 T47 級Ayoub Sadni [摩洛哥]Thomaz Ruan de Moraes [巴西]Petrucio Ferreira dos Santos [巴西]
520跆拳道女子 K44 58 公斤以上級Guljonoy Naimova [烏茲別克]Debora Bezerra de Menezes [巴西]Amy Truesdale [英國] / Janine Watson [澳門]
521跆拳道男子 K44 75 公斤以上級Asghar Aziziaghdam [伊朗]Ivan Mikulic [克羅地亞]Evan Medell [美國] / Zainutdin Ataev [俄羅斯殘奧委會]
522田徑女子 100 米 T63 級Ambra Sabatini [意大利]Martina Caironi [意大利]Monica Graziana Contrafatto [意大利]
523輪椅籃球女子荷蘭隊中國隊美國隊
524輪椅網球男子單打國枝慎吾 [日本]Tom Egberink [荷蘭]Gordon Reid [英國]

TOP

04/09 東京帕拉林匹克運動會第十一日比賽天 決出 49 面金牌
chanchan0909 發表於 2021-9-4 20:53
今天 49 面金牌已全部決出,再次恭喜 梁育榮 / 劉慧茵 / 黃君恒 奪 硬地滾球混合 BC4 級團體賽銀牌 ! 而中國隊產生 8 金 5 銀 4 銅成是日產生最多金牌的國家

第十一日比賽天獎牌榜前十名,另有香港排名

排名國家金牌銀牌銅牌總數
1中國935650199
2英國413843122
3俄羅斯殘奧委會363249117
4美國353630101
5荷蘭25161657
6烏克蘭24472798
7巴西22193071
8澳洲20283078
9意大利14292669
10亞塞拜彊141419
69香港0122

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-5 09:53 編輯

2020 東京帕拉林匹克運動會 [9.5 DAY 12]

東京帕拉林匹克運動會第十二日比賽天,決出 15 面金牌,來自 田徑男子馬拉松 T54 級、田徑女子馬拉松 T54 級、田徑男子馬拉松 T12 級、田徑男子馬拉松 T46 級、田徑女子馬拉松 T12 級、羽毛球女子 SL4 級單打、羽毛球男子 WH2 級單打、羽毛球男子 SL4 級單打、羽毛球女子 WH1-WH2 雙打、羽毛球男子 SH6 級單打、羽毛球男子 WH1-WH2 雙打、羽毛球混合 SL3-SU5 雙打、射擊混合 50 米步槍臥 SH1 級、坐式排球女子、坐式籃球男子


港隊 DAY 12 賽程
羽毛球 陳浩源 男子 WH2 級單打 銅牌戰 8:00AM
羽毛球 朱文佳 男子 SH6 級單打 金牌戰 10:30PM

TOP

最後一日賽事比完馬拉松後,剩下 10 塊有 7 塊都喺羽毛球中產生,聽日全力支持 陳浩源 同埋 朱文佳

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-5 11:32 編輯

羽毛球男子 WH2 級單打銅牌戰,陳浩源 [2] 2 比 0 金景勳,比分 24:22 21:10

TOP

恭喜陳浩源 !!! 第一局開始有啲手緊,手風唔順之下後段都嘗試去控制自己節奏,來回球好多仍然不慌不忙,第 23 分先係成局首次反超,最後首局贏到真係有啲激動 ! 成個人定左之後第二局實現完勝 !

一切盡在不言中,好感動,恭喜佢拎到銅牌 希望傷病早日康復
而該項目得主係梶原大暉,一哥金正俊都只能獲銀牌

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-5 12:14 編輯

朱文佳加油 !!!

羽毛球男子 SH6 級單打金牌戰,Krishna Nagar [2] 2 比 1 朱文佳,目前比分 21:17 16:21 21:17

TOP

緊張啊 追翻了
Long's Music Picks Week 38 :3
La La Hey Hey 歌 | 浮沙 | 今晚好想好想打俾你

TOP

朱文佳突然無壓力下犯錯,比 Nagar 打出 10 比 1
第二局加油呀 !!!

TOP

被反超先輸一局 繼續努力
要衝金 要衝金!
Long's Music Picks Week 38 :3
La La Hey Hey 歌 | 浮沙 | 今晚好想好想打俾你

TOP

好緊張!!

TOP

恭喜陳浩源 !!! 第一局開始有啲手緊,手風唔順之下後段都嘗試去控制自己節奏,來回球好多仍然不慌不忙,第  ...
chanchan0909 發表於 2021-9-5 09:05


之前陳浩源訪問話日本隊秘密練兵 唔知佢地嘅實力

最後梶原大暉拎到金

TOP

之前陳浩源訪問話日本隊秘密練兵 唔知佢地嘅實力

最後梶原大暉拎到金 ...
Yan 發表於 2021-9-5 11:49
個個都拎金正俊黎做指標,但真係無諗過一爆到底

TOP

好耶!
Long's Music Picks Week 38 :3
La La Hey Hey 歌 | 浮沙 | 今晚好想好想打俾你

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-5 12:01 編輯

Nagar 好心急,成日趕住拎分,朱文佳可以打得有耐性啲,佢去到某啲位就會送分的

陳浩源一局打 30 分鐘,佢地呢組兩局先用左 28 分鐘

TOP

可以的
Long's Music Picks Week 38 :3
La La Hey Hey 歌 | 浮沙 | 今晚好想好想打俾你

TOP

雖然可惜,但已經打得好好
伯仲之間恭喜朱文佳收獲銀牌

港隊以 2 銀 3 銅完成今屆帕拉林匹克運動會完成所有賽事,恭喜

TOP

05/09 東京帕拉林匹克運動會第十二日比賽天 決出 15 面金牌

次序運動項目金牌銀牌銅牌
525田徑男子馬拉松 T54 級Marcel Hug [瑞士]章勇 [中國]Daniel Romanchuk [美國]
526田徑女子馬拉松 T54 級Madison de Rozario [澳洲]Manuela Schaer [瑞士]Nikita den Boer [荷蘭]
527田徑男子馬拉松 T12 級El Amin Chentouf [摩洛哥]Jaryd Clifford [澳洲]堀越信司 [日本]
528田徑男子馬拉松 T46 級李朝燕 [中國]Alex Douglas Pires da Silva [巴西]永田努 [日本]
529羽毛球男子 WH2 級單打梶原大暉 [日本]金正俊 [南韓]陳浩源 [香港]
530羽毛球女子 SL4 級單打程和芳 [中國]Leani Ratri Oktila [印尼]馬慧慧 [中國]
531田徑女子馬拉松 T12 級道下美里 [日本]Elena Pautova [俄羅斯殘奧委會]Louzanne Coetzee [南非]
532羽毛球女子 WH1-WH2 雙打里見紗李奈 / 山崎悠麻 [日本]劉禹彤 / 尹夢璐 [中國]Sujirat Pookkham / Amnouy Wetwithan [泰國]
533羽毛球男子 SL4 級單打Lucas Mazur [法國]Suhas Yathiraj [印度]Fredy Setiawan [印尼]
534坐式排球女子美國隊中國隊巴西隊
535射擊混合 50 米步槍臥 SH1 級Veronika Vadovicova [斯洛伐克]Anna Normann [瑞典]Juan Antonio Saavedra Reinaldo [西班牙]
536羽毛球男子 SH6 級單打Krishna Nagar [印度]朱文佳 [香港]Krysten Coombs [英國]
537羽毛球男子 WH1-WH2 雙打屈子墨 / 麥建朋 [中國]金正俊 / 李東燮 [南韓]村山浩 / 梶原大暉 [日本]
538坐式籃球男子美國隊日本隊英國隊
539羽毛球混合 SL3-SU5 雙打Hary Susanto / Leani Ratri Oktila [印尼] Lucas Mazur / Faustine Noel [法國]杉野明子 / 藤原大輔 [日本]

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2021-9-5 13:56 編輯
05/09 東京帕拉林匹克運動會第十二日比賽天 決出 15 面金牌
chanchan0909 發表於 2021-9-5 13:10
今天 15 面金牌已全部決出,再次恭喜 朱文佳 奪 羽毛球男子 SH6 級單打銀牌 以及 陳浩源 奪 男子 WH2 級單打銅牌 ! 而日本隊產生 3 金 1 銀 3 銅成是日產生最多金牌的國家,中國隊成為本屆帕運最終贏家 !

本屆獎牌榜最終前十名,另有香港排名

排名國家金牌銀牌銅牌總數
1中國966051207
2英國413845124
3美國373631104
4俄羅斯殘奧委會363349118
5荷蘭25171759
6烏克蘭24472798
7巴西22203072
8澳洲21293080
9意大利14292669
10亞塞拜彊141419
68香港0235

TOP

獨有項目eg硬地滾球,盲人門球好有新鮮感
鬥智>鬥力

TOP

返回列表