返回列表 發帖

#排球台# Clube 首度奪得巴超女排聯賽冠軍 !!!

本帖最後由 chanchan0909 於 2018-4-23 10:22 編輯

踏入東京周期
學 Jenny 話嘅 「一切從零開始」
感謝運動員喺里約周期嘅付出同努力
感謝排球為我地帶黎嘅歡樂
感謝排球為我地帶黎無數個感動時刻
希望黎緊嘅一個周期
可以有更多好睇嘅比賽

今年繼續會為大家 update 男排女排 嘅 賽程 賽果 !
仲有 排球新聞 球員近況 美圖 美片 ...
另外亦都會 share d 有關排球嘅綜藝節目 !
咁多資訊 ! 你點可以錯過 ?


歡迎排粉同非排粉入黎 !!! 呢到好開心架 !!!

另外都希望各位可以注意返
1. 因為始終呢個都係留言加分 post , 所以都希望可以多 D 有價值嘅討論 , 另外估賽果嘅時候都希望盡量加返少少意見
2. 因為外界很多傳聞 , 甚至之前有好多老作假消息 po 上黎 , 為免再有咁嘅情況出現 , 希望大家喺 po 資料黎嘅時候都可以加返資料來源


希望大家合作 ! 祝討論愉快 !

以下係 2017 年嘅排球比賽
今年分為幾類
為各位 非排粉 , 半排粉 同 偽排粉 而準備 嘅
年度重點賽事 !!!
希望大家喺呢幾項重點賽事可以入黎玩啦 !!!


2017 排球賽事

年度重點賽事
世界女排俱樂部錦標賽 [日本] [05.08-05.14]
世界男排聯賽 [巴西] [06.02-07.09]
瑞士女排精英賽 [瑞士] [06.06-06.12]
世界女排大獎賽 [中國南京] [07.07-08.06]
歐洲男排錦標賽 [波蘭] [08.24-09.04]
女排大冠軍盃 [日本] [09.05-09.10]
男排大冠軍盃 [日本] [09.12-09.17]
歐洲女排錦標賽 [阿塞拜疆/喬治亞] [09.22-10.01]
世界男排俱樂部錦標賽 [波蘭] [12.12-12.18]


其他重點比賽
2018 男排世錦賽歐洲區資格賽 [歐洲各地] [05.13-07.24]
2018 女排世錦賽歐洲區資格賽 [歐洲各地] [05.23-08.28]

泛美盃 [秘魯] [06.18-06.26]
U21 男排世錦賽 [捷克] [06.23-07.03]
總統盃 [俄羅斯] [06.26-07.01]
U20 女排世錦賽 [墨西哥] [07.15-07.24]
亞洲男排錦標賽 [印尼] [07.24-08.01]
亞洲女排錦標賽 [菲律賓] [08.09-08.17]

U18 女排世錦賽 [阿根廷] [08.18-08.28]
U19 男排世錦賽 [巴林] [08.18-08.27]
U23 男排世錦賽 [埃及] [08.18-08.26]

USA Volleyball Cup [美國] [08.27-08.30]
U23 女排世錦賽 [斯洛維尼亞] [09.10-09.18]


亞洲區比賽
U18 亞洲女排錦標賽 [中國] [03.05-03.13]
U19 亞洲男排錦標賽 [緬甸] [03.28-04.05]
U23 亞洲女排錦標賽 [泰國] [05.13-05.21]
U23 亞洲男排錦標賽 [伊朗] [05.02-05.10]
亞洲女排俱樂部錦標賽 [哈薩克] [05.25-05.31]
亞洲男排俱樂部錦標賽 [越南] [06.28-07.06]
2018 男排世錦賽亞洲區資格賽 [A 組 : 伊朗 | B 組 : 澳洲] [07.12-08.14]
2018 女排世錦賽亞洲區資格賽 [A 組 : 哈薩克 | B 組 : 泰國] [09.20-09.24]


全運會比賽
女排成年組全國運動會 [天津] [預賽地點 : 上海市 / 浙江嘉善 - 05.18-05.25 | 複賽地點 : 雲南祿豐 - 06.15-06.20 | 決賽 - 08.22-08.28]
男排成年組全國運動會 [天津] [預賽地點 : 河北秦皇島市 / 福建漳州 - 04.08-04.15 |
複賽地點 : 浙江德清 - 05.11-05.16 | 決賽 - 09.01-09.07]
女排青年組全國運動會 [天津] [預賽地點 : 福建漳州 - 02.15-02.25 | 決賽 - 09.02-09.08]
男排青年組全國運動會 [天津] [預賽地點 : 廣東台山 - 03.01-03.08 | 決賽 - 08.19-08.25]


俱樂部比賽
2017 - 2018 歐洲女排冠軍聯賽
2017 - 2018 歐洲男排冠軍聯賽
2017 - 2018 中國女子排球聯賽
2017 - 2018 中國男子排球聯賽
2017 - 2018 土耳其女子排球甲組聯賽
2017 - 2018 意大利女子排球甲組聯賽
2017 - 2018 巴西女子排球超級聯賽
2017 - 2018 俄羅斯女子排球超級聯賽
2017 - 2018 日本女子排球甲組聯賽


[LIVE]
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

本帖最後由 chanchan0909 於 2018-4-22 20:08 編輯

2017 - 2018 土耳其女排甲組聯賽 季後賽 總決賽 第三場

04.22 21:30 Eczacibasi 0 : 0 Vakifbank (: : : : :) [勝場大比分 - 2 : 0]
第 1 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 2 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 3 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 4 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 5 局 -  :  |  :  |  :  |  :

首發
Eczacibasi
大主 - 10. Larson | 小主 - 2. Meliha
大副 - 4. Beyza | 小副 - 9. Busra
接應 - 3. Boskovic
二傳 - 18. Ognjenovic
自由人 - 5. Simge

VakifBank
大主 - 5. 朱婷 | 小主 - 2. Gozde
大副 - 6. Akman | 小副 - 16. Rasic
接應 - 10. Sloetjes
二傳 - 11. Naz
自由人 - 1. Orge

Eczacibasi 2.50 : 1.50 VakifBank
3:0 - 8.50 | 3:1 - 6.50 | 3:2 - 6.00
0:3 - 4.00 | 1:3 - 3.75 | 2:3 - 4.50

2017 - 2018 歐洲女排冠軍聯賽 半準決賽 第二場

04.06 02:30 Igor Gorgonzola Novara 0 : 0 Galatasaray SK Istanbul (: : : : :) [積分 - 2 : 1]
第 1 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 2 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 3 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 4 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 5 局 -  :  |  :  |  :  |  :

首發
Novara
大主 - 4. Plak | 小主 - 12. Piccinini
大副 - 5. Gibbemeyer | 小副 - 10. Chirichella
接應 - 18. Egonu
二傳 - 8. Skorupa
自由人 - 11. Sansonna

Galatasaray
大主 - 1. Cetin | 小主 - 18. Rabadzieva
大副 - 8. Jack | 小副 - 14. Ruseva
接應 - 17. Neslihan
二傳 - 11. Alikaya
自由人 - 3. Gizem

Galatasaray 1.40 : 2.75 Novara
3:0 - 3.50 | 3:1 - 3.60 | 3:2 - 4.50
0:3 - 10.00 | 1:3 - 7.50 | 2:3 - 6.50

http://tvonline.vip/sportv-2-online/
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2018-4-22 20:17 編輯

2017 - 2018 意大利男排甲組聯賽 總決賽 第一場

04.23 01:00 Perugia 0 : 0 Lube (: : : : :) [勝場大比分 - 0 : 0]
第 1 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 2 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 3 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 4 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 5 局 -  :  |  :  |  :  |  :

首發
Perugia
大主 - 9. Zaytsev | 小主 - 8. Russell
大副 - 17. Anzani | 小副 - 18. Podrascanin
接應 - 14. Atanasijevic
二傳 - 15. De Cecco
自由人 - 13. Colaci

Lube
大主 - 5. Juantorena | 小主 - 3. Sander
大副 - 2. Candellaro | 小副 - 12. Cester
接應 - 1. Sokolov
二傳 - 11. Christenson
自由人 - 10. Grebennikov

Perugia 1.53 : 2.37 Lube
3:0 - 4.33 | 3:1 - 4.00 | 3:2 - 4.50
0:3 - 8.00 | 1:3 - 6.00 | 2:3 - 5.50

意甲
04.23 01:00 Perugia VS Lube
04.26 02:30 Lube VS Perugia
04.29 03:30 Perugia VS Lube
05.02 01:00 Lube VS Perugia
05.06 01:00 Perugia VS Lube

俄超
04.21 00:00 Zenit Kazan VS Zenit St. Petersburg
04.21 22:00 Zenit Kazan VS Zenit St. Petersburg
04.27 22:00 Zenit St. Petersburg VS Zenit Kazan
 Zenit St. Petersburg VS Zenit Kazan
 Zenit Kazan VS Zenit St. Petersburg
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2018-4-11 21:50 編輯

2017 - 2018 歐洲女排冠軍聯賽 賽程賽果

A 組 - Volero Zurich (SUI) | ASPTT Mulhouse (FRA) | CS Volei Alba Blaj (ROM) | Developres SkyRes Rzeszow (POL)
B 組 - Fenerbahce SK Istanbul (TUR) | Igor Gorgonzola Novara (ITA) | Agel Prostejov (CZE) | Imoco Volley Conegliano (ITA)
C 組 - Chemik Police (POL) | Dinamo Kazan (RUS) | Vizura Ruma (SRB) | Maritza Plovdiv (BUL)
D 組 - Dinamo Moscow (RUS) | Galatasaray SK Istanbul (TUR) | Grot Budowlani Lodz (POL) | VakifBank Istanbul (TUR)

A 組
12.13 00:00 CS Volei Alba Blaj 3 : 1 Volero Zurich            (26:24 25:22 24:26 25:21)
12.14 01:00 Developres SkyRes Rzeszow 3 : 1 ASPTT Mulhouse      (25:18 20:25 25:14 25:17)
01.12 01:00 Developres SkyRes Rzeszow 0 : 3 CS Volei Alba Blaj     (19:25 25:27 17:25)
01.12 03:00 Volero Zurich 2 : 3 ASPTT Mulhouse            (19:25 19:25 25:23 25:23 10:15)
01.25 03:00 ASPTT Mulhouse 1 : 3 CS Volei Alba Blaj          (20:25 25:20 16:25 20:25)
01.26 03:00 Volero Zurich 3 : 0 Developres SkyRes Rzeszow       (26:24 25:19 25:13)
02.08 00:00 CS Volei Alba Blaj 3 : 2 ASPTT Mulhouse          (15:25 25:21 20:25 28:26 15:13)
02.08 01:00 Developres SkyRes Rzeszow 1 : 3 Volero Zurich       (16:25 25:18 22:25 22:25)
02.22 03:00 ASPTT Mulhouse 3 : 1 Volero Zurich            (24:26 25:20 22:25 19:25)
02.23 00:00 CS Volei Alba Blaj 3 : 1 Developres SkyRes Rzeszow     (25:15 25:16 20:25 25:12)
02.28 03:00 ASPTT Mulhouse 1 : 3 Developres SkyRes Rzeszow      (23:25 14:25 25:23 17:25)
02.28 03:00 Volero Zurich 3 : 0 CS Volei Alba Blaj            (25:22 25:15 25:9)

A 組最終排名 - 1. CS Volei Alba Blaj [晉級] 2. Volero Zurich [晉級] ||| 3. Developres SkyRes Rzeszow 4. ASPTT Mulhouse

B 組
12.13 00:30 Agel Prostejov 1 : 3 Fenerbahce SK Istanbul         (25:20 14:25 19:25 21:25)
12.14 03:35 Imoco Volley Conegliano 3 : 1 Igor Gorgonzola Novara     (25:13 25:18 20:25 25:14)
01.11 03:30 Imoco Volley Conegliano 3 : 1 Agel Prostejov          (25:14 21:25 25:16 25:17)
01.12 00:00 Fenerbahce SK Istanbul 2 : 3 Igor Gorgonzola Novara     (26:24 25:19 22:25 19:25 6:15)
01.26 00:00 Fenerbahce SK Istanbul 2 : 3 Imoco Volley Conegliano      (25:21 27:25 15:25 17:25 10:15)
01.26 03:30 Igor Gorgonzola Novara 3 : 1 Agel Prostejov         (25:12 25:13 22:25 25:14)
02.08 00:00 Agel Prostejov 0 : 3 Igor Gorgonzola Novara         (24:26 13:25 15:25)
02.08 03:30 Imoco Volley Conegliano 2 : 3 Fenerbahce SK Istanbul      (20:25 18:25 25:18 25:22 15:11)
02.22 00:00 Agel Prostejov 0 : 3 Imoco Volley Conegliano         (21:25 21:25 15:25)
02.23 03:30 Igor Gorgonzola Novara 3 : 0 Fenerbahce SK Istanbul     (25:23 25:18 25:13)
02.27 22:00 Fenerbahce SK Istanbul 3 : 1 Agel Prostejov         (25:23 23:25 25:13 25:10)
02.28 03:30 Igor Gorgonzola Novara 3 : 1 Imoco Volley Conegliano     (25:16 29:27 23:25 25:16)

B 組最終排名 - 1. Igor Gorgonzola Novara [晉級] 2. Imoco Volley Conegliano [晉級] ||| 3. Fenerbahce SK Istanbul 4. Agel Prostejov

C 組
12.13 01:00 Vizura Ruma 0 : 3 Chemik Police             (17:25 21:25 14:25)
12.14 00:30 Maritza Plovdiv 0 : 3 Dinamo Kazan            (19:25 23:25 23:25)
01.11 01:00 Chemik Police 0 : 3 Dinamo Kazan             (17:25 20:25 19:25)
01.12 00:30 Maritza Plovdiv 1 : 3 Vizura Ruma              (17:25 25:22 17:25 13:25)
01.25 01:00 Chemik Police 3 : 0 Maritza Plovdiv            (25:16 26:24 25:12)
01.26 00:00 Dinamo Kazan 3 : 0 Vizura Ruma             (25:18 25:23 25:11)
02.07 03:30 Vizura Ruma 0 : 3 Dinamo Kazan             (12:25 16:25 18:25)
02.09 00:30 Maritza Plovdiv 2 : 3 Chemik Police            (19:25 25:18 25:23 20:25 11:15)
02.21 03:30 Vizura Ruma 3 : 0 Maritza Plovdiv             (25:23 25:19 25:14)
02.22 00:00 Dinamo Kazan 3 : 1 Chemik Police             (24:26 25:16 25:23 25:14)
02.28 00:00 Dinamo Kazan 3 : 1 Maritza Plovdiv            (25:23 21:25 25:15 25:6)
02.28 01:00 Chemik Police 3 : 2 Vizura Ruma             (22:25 25:23 19:25 25:19 19:17)

C 組最終排名 - 1. Dinamo Kazan [晉級] ||| 2. Chemik Police 3. Vizura Ruma 4. Maritza Plovdiv

D 組
12.15 00:00 VakifBank Istanbul 3 : 1 Galatasaray SK Istanbul      (25:22 25:18 23:25 26:24)
12.22 03:00 Grot Budowlani Lodz 0 : 3 Dinamo Moscow         (18:25 20:25 23:25)
01.10 00:00 Dinamo Moscow 1 : 3 Galatasaray SK Istanbul       (21:25 18:25 25:23 17:25)
01.11 00:00 VakifBank Istanbul 3 : 1 Grot Budowlani Lodz        (25:16 24:26 25:15 25:16)
01.24 00:00 Galatasaray SK Istanbul 3 : 0 Grot Budowlani Lodz     (25:16 25:21 25:17)
01.25 00:00 Dinamo Moscow 0 : 3 VakifBank Istanbul         (20:25 22:25 18:25)
02.07 01:00 Grot Budowlani Lodz 1 : 3 Galatasaray SK Istanbul     (9:25 18:25 25:13 15:25)
02.09 00:00 VakifBank Istanbul 3 : 2 Dinamo Moscow         (22:25 25:18 25:11 21:25 15:9)
02.21 00:00 Galatasaray SK Istanbul 3 : 1 Dinamo Moscow       (19:25 25:22 25:15 25:21)
02.21 03:00 Grot Budowlani Lodz 0 : 3 VakifBank Istanbul       (13:25 22:25 16:25)
02.28 00:00 Dinamo Moscow 3 : 0 Grot Budowlani Lodz        (25:12 25:13 25:20)
02.28 01:30 Galatasaray SK Istanbul 1 : 3 VakifBank Istanbul      (21:25 22:25 25:22 24:26)

D 組最終排名 - 1. VakifBank Istanbul [晉級] 2. Galatasaray SK Istanbul [晉級] ||| 3. Dinamo Moscow 4. Grot Budowlani Lodz

半準決賽第一場
03.22 00:00 Galatasaray SK Istanbul 2 : 3 Igor Gorgonzola Novara   (21:25 25:7 25:16 21:25 10:15) [積分 - 1 : 2]
03.22 03:30 Imoco Volley Conegliano 3 : 0 Dinamo Kazan       (25:19 25:18 25:17) [積分 - 3 : 0]
03.23 03:00 Volero Zurich 0 : 3 VakifBank Istanbul          (17:25 22:25 21:25) [積分 - 0 : 3]

半準決賽第二場
04.05 00:00 Dinamo Kazan 3 : 2 Imoco Volley Conegliano      (25:15 21:25 20:25 25:17 15:13) [積分 - 1 : 5]
04.06 00:00 VakifBank Istanbul 3 : 0 Volero Zurich         (25:12 25:14 25:17) [積分 - 6 : 0]
04.06 02:30 Igor Gorgonzola Novara 1 : 3 Galatasaray SK Istanbul  (26:24 20:25 17:25 19:25) [積分 - 2 : 4]

四強球隊
CS Volei Alba Blaj [ROM] [四強主辦隊伍]
Imoco Volley Conegliano
VakifBank Istanbul
Galatasaray SK Istanbul

準決賽
05.05 21:00 VakifBank Istanbul 0 : 0 Imoco Volley Conegliano    (: : : : :)
05.06 00:00 Galatasaray SK Istanbul 0 : 0 CS Volei Alba Blaj     (: : : : :)

銅牌戰
05.06 21:00 

金牌戰
05.07 00:00 

個人獎項
MVP :  () - [ ()]
==================================
最終排名
主攻 1 :  () - [ ()]
主攻 2 :  () - [ ()]
副攻 1 :  () - [ ()]
副攻 2 :  () - [ ()]
接應 :  () - [ ()]
二傳 :  () - [ ()]
自由人 :  () - [ ()]
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2018-4-11 22:04 編輯

2017 - 2018 歐洲男排冠軍聯賽 賽程賽果

A 組 - Cucine Lube Civitanova (ITA) | Knack Roeselare (BEL) | Sir Sicoma Colussi Perugia (ITA) | Fenerbahce Istanbul (TUR)
B 組 - Halkbank Ankara (TUR) | PAOK Thesssaloniki (GRE) | VfB Friedrichshafen (GER) | Ford Store Levoranta Sastamala (FIN)
C 組 - Chaumont Volley-Ball 52 (FRA) | Dynamo Moscow (RUS) | PGE Skra Belchatow (POL) | Lokomotiv Novosibirsk (RUS)
D 組 - Zenit Kazan (RUS) | Berlin Recycling Volleys (GER) | Spacer's Tolouse (FRA) | Jastrzebski Wegiel (POL)
E 組 - ZAKSA Kedzierzyn-Kozle (POL) | Diatec Trentino (ITA) | Arkas Izmir (TUR) | Noliko Maaseik (BEL)

A 組
12.07 03:30 Sir Sicoma Colussi Perugia 3 : 2 Cucine Lube Civitanova   (28:30 20:25 25:23 25:19 15:9)
12.07 23:00 Fenerbahce Istanbul 1 : 3 Knack Roeselare         (20:25 19:25 25:21 16:25)
12.20 23:00 Fenerbahce Istanbul 0 : 3 Sir Sicoma Colussi Perugia     (20:25 21:25 23:25)
12.22 03:00 Cucine Lube Civitanova 3 : 0 Knack Roeselare        (25:22 26:24 25:22)
01.17 03:30 Knack Roeselare 2 : 3 Sir Sicoma Colussi Perugia      (25:21 25:27 15:25 25:21 12:15)
01.18 03:30 Cucine Lube Civitanova 3 : 1 Fenerbahce Istanbul       (25:22 25:11 21:25 25:12)
01.31 23:00 Fenerbahce Istanbul 0 : 3 Cucine Lube Civitanova       (20:25 19:25 18:25)
02.01 03:30 Sir Sicoma Colussi Perugia 3 : 0 Knack Roeselare      (25:16 25:22 25:17)
02.14 03:30 Knack Roeselare 0 : 3 Cucine Lube Civitanova        (16:25 23:25 23:25)
02.16 03:30 Sir Sicoma Colussi Perugia 3 : 1 Fenerbahce Istanbul    (25:22 25:12 20:25 25:18)
03.01 03:30 Knack Roeselare 3 : 1 Fenerbahce Istanbul         (25:19 25:9 23:25 25:15)
03.01 03:30 Cucine Lube Civitanova 3 : 0 Sir Sicoma Colussi Perugia   (24:26 23:25 25:27)

A 組最終排名 - 1. Sir Sicoma Colussi Perugia [晉級] 2. Cucine Lube Civitanova [晉級] ||| 3. Knack Roeselare 4. Fenerbahce Istanbul

B 組
12.06 01:00 Ford Store Levoranta Sastamala 3 : 2 PAOK Thesssaloniki   (25:19 27:29 33:35 25:23 15:11)
12.08 03:00 VfB Friedrichshafen 3 : 1 Halkbank Ankara         (25:14 25:23 21:25 28:26)
12.20 02:00 Ford Store Levoranta Sastamala 0 : 3 VfB Friedrichshafen   (22:25 15:25 15:25)
12.21 22:30 Halkbank Ankara 3 : 1 PAOK Thesssaloniki         (25:21 24:26 25:20 25:22)
01.17 22:30 Halkbank Ankara 3 : 0 Ford Store Levoranta Sastamala     (25:22 25:21 25:16)
01.19 02:00 PAOK Thesssaloniki 2 : 3 VfB Friedrichshafen        (25:17 30:28 14:25 17:25 9:15)
02.01 03:00 VfB Friedrichshafen 3 : 0 PAOK Thesssaloniki        (25:22 25:17 25:18)
02.02 02:00 Ford Store Levoranta Sastamala 0 : 3 Halkbank Ankara     (21:25 18:25 21:25)
02.14 01:00 PAOK Thesssaloniki 3 : 1 Halkbank Ankara         (25:16 16:25 26:24 25:20)
02.15 03:00 VfB Friedrichshafen 3 : 0 Ford Store Levoranta Sastamala   (25:15 25:13 25:12)
02.28 22:30 Halkbank Ankara 1 : 3 VfB Friedrichshafen         (14:25 21:25 26:24 19:25)
03.01 02:00 PAOK Thesssaloniki 3 : 1 Ford Store Levoranta Sastamala   (22:25 25:22 25:20 25:20)

B 組最終排名 - 1. VfB Friedrichshafen [晉級] 2. Halkbank Ankara [晉級] ||| 3. PAOK Thesssaloniki 4. Ford Store Levoranta Sastamala

C 組
12.07 01:00 PGE Skra Belchatow 1 : 3 Chaumont Volley-Ball 52      (25:19 18:25 19:25 27:29)
12.07 21:30 Lokomotiv Novosibirsk 3 : 0 Dynamo Moscow         (25:23 25:17 25:22)
12.20 21:30 Lokomotiv Novosibirsk 3 : 0 PGE Skra Belchatow       (25:18 25:18 25:19)
12.21 03:30 Chaumont Volley-Ball 52 3 : 2 Dynamo Moscow        (22:25 19:25 25:22 25:22 15:11)
01.17 03:30 Chaumont Volley-Ball 52 2 : 3 Lokomotiv Novosibirsk     (27:29 25:22 25:18 19:25 15:17)
01.18 00:00 Dynamo Moscow 2 : 3 PGE Skra Belchatow          (15:25 25:23 20:25 25:23 12:15)
01.31 21:30 Lokomotiv Novosibirsk 3 : 1 Chaumont Volley-Ball 52     (23:25 25:22 25:19 25:18)
02.01 01:00 PGE Skra Belchatow 3 : 1 Dynamo Moscow          (25:23 22:25 25:22 25:13)
02.14 01:00 PGE Skra Belchatow 3 : 0 Lokomotiv Novosibirsk       (25:19 25:15 25:19)
02.15 00:00 Dynamo Moscow 3 : 1 Chaumont Volley-Ball 52        (25:16 19:25 25:19 25:18)
03.01 00:00 Dynamo Moscow 2 : 3 Lokomotiv Novosibirsk         (25:16 25:21 21:25 24:26 19:21)
03.01 03:30 Chaumont Volley-Ball 52 3 : 2 PGE Skra Belchatow      (25:22 25:19 20:25 22:25 16:14)

C 組最終排名 - 1. Lokomotiv Novosibirsk [晉級] 2. PGE Skra Belchatow [晉級] 3. Chaumont Volley-Ball 52 [晉級] ||| 4. Dynamo Moscow

D 組
12.07 03:00 Spacer's Tolouse 1 : 3 Zenit Kazan             (31:29 20:25 23:25 19:25)
12.07 03:30 Jastrzebski Wegiel 3 : 0 Berlin Recycling Volleys       (25:21 25:19 26:24)
12.20 01:00 Jastrzebski Wegiel 3 : 0 Spacer's Tolouse          (25:10 25:21 25:20)
12.22 00:00 Zenit Kazan 3 : 1 Berlin Recycling Volleys          (25:20 25:19 25:27 25:22)
01.16 23:00 Zenit Kazan 3 : 0 Jastrzebski Wegiel             (25:13 25:23 25:12)
01.18 02:30 Berlin Recycling Volleys 3 : 0 Spacer's Tolouse        (25:15 28:26 25:16)
01.31 03:00 Spacer's Tolouse 1 : 3 Berlin Recycling Volleys        (20:25 25:15 23:25 18:25)
02.01 03:30 Jastrzebski Wegiel 0 : 3 Zenit Kazan              (24:26 20:25 18:25)
02.14 03:00 Spacer's Tolouse 2 : 3 Jastrzebski Wegiel           (17:25 22:25 25:23 25:23 12:15)
02.15 02:30 Berlin Recycling Volleys 1 : 3 Zenit Kazan          (17:25 20:25 25:23 23:25)
03.01 00:00 Zenit Kazan 3 : 0 Spacer's Tolouse             (25:15 25:10 25:13)
03.01 03:00 Berlin Recycling Volleys 3 : 2 Jastrzebski Wegiel       (23:25 25:16 18:25 25:17 15:9)

D 組最終排名 - 1. Zenit Kazan [晉級] 2. Jastrzebski Wegiel [晉級] 3. Berlin Recycling Volleys [晉級] ||| 4. Spacer's Tolouse

E 組
12.06 03:30 Noliko Maaseik 1 : 3 Diatec Trentino             (17:25 23:25 25:23 17:25)
12.07 00:00 Arkas Izmir 0 : 3 ZAKSA Kedzierzyn-Kozle          (23:25 28:30 23:25)
12.21 03:30 Noliko Maaseik 3 : 2 Arkas Izmir              (25:23 22:25 23:25 25:21 15:10)
12.21 03:30 ZAKSA Kedzierzyn-Kozle 3 : 2 Diatec Trentino        (18:25 24:26 25:23 25:16 15:12)
01.18 03:30 ZAKSA Kedzierzyn-Kozle 3 : 0 Noliko Maaseik         (25:22 25:20 25:18)
01.19 03:30 Diatec Trentino 3 : 0 Arkas Izmir              (25:22 26:24 25:17)
01.31 03:30 Noliko Maaseik 3 : 2 ZAKSA Kedzierzyn-Kozle          (26:24 24:26 25:20 22:25 17:15)
02.02 03:30 Arkas Izmir 1 : 3 Diatec Trentino              (25:22 9:25 17:25 17:25)
02.15 00:00 Arkas Izmir 0 : 3 Noliko Maaseik              (16:25 21:25 21:25)
02.15 03:30 Diatec Trentino 2 : 3 ZAKSA Kedzierzyn-Kozle        (25:23 22:25 25:27 25:21 15:17)
03.01 01:00 ZAKSA Kedzierzyn-Kozle 3 : 0 Arkas Izmir          (25:17 25:19 25:23)
03.01 03:30 Diatec Trentino 3 : 1 Noliko Maaseik            (25:16 29:27 24:26 26:24)

E 組最終排名 - 1. ZAKSA Kedzierzyn-Kozle [晉級] 2. Diatec Trentino [晉級] 3. Noliko Maaseik [晉級] ||| 4. Arkas Izmir

12 進 6 第一場
03.13 22:30 Halkbank Ankara 0 : 3 Sir Sicoma Colussi Perugia   (18:25 22:25 29:31) [積分 - 0 : 3]
03.15 01:00 PGE Skra Belchatow 2 : 3 Cucine Lube Civitanova   (27:25 28:26 13:25 22:25 10:15) [積分 - 1 : 2]
03.15 02:30 Berlin Recycling Volleys 2 : 3 VfB Friedrichshafen   (22:25 25:23 23:25 25:18 12:15) [積分 - 1 : 2]
03.15 03:30 Chaumont Volley-Ball 52 3 : 2 Diatec Trentino    (17:25 25:22 25:20 21:25 15:10) [積分 - 2 : 1]
03.15 03:30 Jastrzebski Wegiel 1 : 3 ZAKSA Kedzierzyn-Kozle   (19:25 19:25 25:21 33:35) [積分 - 0 : 3]
03.15 03:30 Noliko Maaseik 3 : 0 Lokomotiv Novosibirsk     (25:23 26:24 30:28) [積分 - 3 : 0]

12 進 6 第二場
03.21 03:30 Diatec Trentino 3 : 0 Chaumont Volley-Ball 52    (26:24 25:23 27:25) [積分 - 4 : 2]
03.21 20:30 Lokomotiv Novosibirsk 3 : 1 Noliko Maaseik     (25:18 25:22 19:25 26:24) [積分 - 3 : 3] [決勝局 - 15 : 12]
03.22 03:00 ZAKSA Kedzierzyn-Kozle 3 : 0 Jastrzebski Wegiel   (25:21 25:20 25:12) [積分 - 6 : 0]
03.22 03:30 Sir Sicoma Colussi Perugia 3 : 0 Halkbank Ankara  (25:23 25:23 25:13) [積分 - 6 : 0]
03.23 03:00 VfB Friedrichshafen 3 : 0 Berlin Recycling Volleys  (25:19 25:23 25:22) [積分 - 5 : 1]
03.23 03:30 Cucine Lube Civitanova 3 : 0 PGE Skra Belchatow  (25:17 25:18 25:21) [積分 - 5 : 1]

半準決賽 第一場
04.05 02:30 ZAKSA Kedzierzyn-Kozle 3 : 2 VfB Friedrichshafen   (25:23 25:21 22:25 22:25 15:13) [積分 - 2 : 1]
04.05 02:30 Cucine Lube Civitanova 3 : 1 Diatec Trentino     (25:22 23:25 25:19 28:26) [積分 - 3 : 0]
04.05 02:30 Sir Sicoma Colussi Perugia 3 : 1 Lokomotiv Novosibirsk (24:26 25:15 25:19 25:21) [積分 - 3 : 0]

半準決賽 第二場
04.11 02:00 VfB Friedrichshafen 0 : 3 ZAKSA Kedzierzyn-Kozle    (19:25 18:25 13:25) [積分 - 1 : 5]
04.11 20:30 Lokomotiv Novosibirsk 0 : 0 Sir Sicoma Colussi Perugia (: : : : :) [積分 - 0 : 0]
04.12 02:30 Diatec Trentino 0 : 0 Cucine Lube Civitanova      (: : : : :) [積分 - 0 : 0]

四強球隊
Zenit Kazan [RUS] [四強主辦隊伍]
ZAKSA Kedzierzyn-Kozle [POL]
Sir Sicoma Colussi Perugia [ITA]


準決賽

銅牌戰

金牌戰


個人獎項
MVP :  () - [ ()]
==================================
最終排名
主攻 1 :  () - [ ()]
主攻 2 :  () - [ ()]
副攻 1 :  () - [ ()]
副攻 2 :  () - [ ()]
接應 :  () - [ ()]
二傳 :  () - [ ()]
自由人 :  () - [ ()]
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2017-12-18 14:13 編輯

2017 瑞士女排精英賽
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1036570

2017 世界男排聯賽 第二檔
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1040722

2017 女排泛美盃 最終排名 & 個人獎項
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1040964

2017 總統盃 最終排名 & 個人獎項
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1042514

2017 U21 世界男排錦標賽 最終排名 & 個人獎項
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1043059

2017 亞洲男排俱樂部錦標賽 最終排名 & 個人獎項
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1044920

2017 世界男排聯賽 第一檔
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1044931

2017 U20 世界男排錦標賽 最終排名 & 個人獎項
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1049833

2017 世界女排大獎賽 決賽周 各隊 14 人大名單
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1052072

2017 亞洲男排錦標賽 最終排名 & 個人獎項
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1052239

2017 世界女排大獎賽
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1054237

2017 亞洲女排錦標賽
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1057448

2017 U23 世界男排錦標賽 最終排名 & 個人獎項
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1060629

第十三屆全國運動會 男排青年組 最終排名
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1060231

2017 U19 世界男排錦標賽 最終排名 & 個人獎項
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1061148

2017 U18 世界女排錦標賽 最終排名 & 個人獎項
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1061155

第十三屆全國運動會 女排成年組 最終排名
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1061338

2017 歐洲男排錦標賽
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1063286

第十三屆全國運動會 男排成年組 最終排名
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1064763

第十三屆全國運動會 女排青年組 最終排名
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1064852

2017 女排大冠軍盃 各隊名單
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1063474

2017 年女排大冠軍盃
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1065666

2017 年男排大冠軍盃
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1068083

2017 U23 世界女排錦標賽 最終排名 & 個人獎項
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1068305

2017 歐洲女排錦標賽 俄塞意荷土 14 人名單
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1069302

2017 歐洲女排錦標賽
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1072875

2017 世界男排俱樂部錦標賽
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=13110&pid=1101872

CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

新post LM
Wonders Music Recommendation 2018 Week 16
01 破地獄 / MastaMic 02 城市當代配樂團 / RubberBand 03 橙海 / Supper Moment

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2018-2-11 21:24 編輯

其實對於 2016 年仲有好多感想
不過因為聯賽期啱啱完左
國家隊嘅比賽話咁快就開始
所以希望黎緊一得閒就同大家分享啦
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

2018 男排世錦賽歐洲區資格賽第 2 階段嘅比賽完結
法國 , 荷蘭 , 斯洛維尼亞 , 俄羅斯 , 塞爾維亞 同埋 芬蘭 獲得小組第一
成功獲得世錦賽資格

自此男排世錦賽 24 支隊伍 , 有 9 隊已經確定
除以上 6 隊有東道主 意大利 同埋 保加利亞 , 仲有 2014 世錦賽冠軍 波蘭

而歐洲區資格賽會喺第 3 階段產生最後一個歐洲區席位
由 德國 , 斯洛伐克 , 比利時 , 愛沙尼亞 , 白俄羅斯 同埋 西班牙 競逐
比賽會喺歐洲時間 7 月 18 至 23 日 舉行
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

幾時先到香港舉行大獎賽總決賽?

TOP

幾時先到香港舉行大獎賽總決賽?
Jacz 發表於 2017-6-1 21:17
可能要再等下
之前聽過話香港想搞總決賽架
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

新post say 個hi先

TOP

新post lm
幾時有得買霏
CLWM Week 14
尾站天國 (1) | 愛徹底 | Ten Reasons (1)

TOP

欧预赛
克罗地亚0:3希腊
荷兰在以色列身上丢一局

TOP

回復 8# chanchan0909

我都係,真係好多,對於jenny喺用人、暫停、挑戰上面,真係用心良苦,起到關鍵作用。
之前你提過10大精彩賽事,最令我印象深刻係奧運準決賽中國對荷蘭,頭兩局大家1比1叮噹碼頭
第三局一上黎荷蘭加強發球衝擊 荷蘭6 比 0 領先

jenny開始變陣,換小惠上黎頂一傳
換入顏妮加強攔網,
當寶寶(接應)輪換落後排發完球之後又隨即用錯對換人換入丁霞同小宇

結果小宇宙一上場,利用戰術3號位打左個快攻,乾脆利落
跟手又攔網一分
顏妮同丁霞配合嫻熟,開網波仍然快攻下球
落後時候一分一分追,一球一球咬牙頂

整場比賽,十二個人全數登場,除左板凳深度更可見jenny對球員特點的運用同配搭,令人讚嘆
完場時小宇攬住jenny喊到,好開心佢能夠頂住壓力,證明自己!

TOP

我覺得泰國嘅新人其實都幾勁
Chatchu-on 應該差唔多到主力
你怪我不夠笑容 不懂跟風變通

TOP

新post lm
幾時有得買霏
stopzi 發表於 2017-6-2 08:40
都仲係未公布
欧预赛
克罗地亚0:3希腊
荷兰在以色列身上丢一局
youfuqi 發表於 2017-6-2 09:29
無左 Maja CRO 差咁多呀
回復  chanchan0909

我都係,真係好多,對於jenny喺用人、暫停、挑戰上面,真係用心良苦,起到關鍵作用。 ...
carmenalice 發表於 2017-6-2 10:43
Jenny 嘅指揮真係好厲害 , 雖然牌係得咁多 , 暫停挑戰都係得咁多 , 但係你就係永遠估唔到佢下一步會做咩
好多謝你地咁用心睇我嗰 10 篇爛文章 , 大家真係對比賽嘅細節仲係非常深刻
我覺得泰國嘅新人其實都幾勁
Chatchu-on 應該差唔多到主力
fungbb132 發表於 2017-6-2 12:43
睇左亞俱賽 , Chatchu-on 有進步 , 力量有提升 , 速度亦都加快左 , 一傳防守仲需要努力
我覺得佢以後會比 Ajcharaporn 打得更好 泰國仲有個年輕邊攻 Pimpichaya 進攻都係有力量 , 過多一兩三年佢地應該會打出黎
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP



朱朱接任新一屆中國女排隊長
附件: 您需要登錄才可以下載或查看附件。沒有帳號?註冊
Wonders Music Recommendation 2018 Week 16
01 破地獄 / MastaMic 02 城市當代配樂團 / RubberBand 03 橙海 / Supper Moment

TOP

WOW~朱朱東京周期多了一項新既重任!加油

TOP

回復 17# chanchan0909


   希望東京週期佢哋入到奧運
你怪我不夠笑容 不懂跟風變通

TOP

朱朱接任新一屆中國女排隊長
Wonders 發表於 2017-6-2 18:19
朱朱做隊長唔意外 Jenny 一早點名要佢做

睇返個名單 , 李盈盈第一同第二期都無入選國家隊集訓 , 應該好快被征召入隊
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

中國男排將喺一間上演本賽季國際賽首秀
此前國家隊遠赴保加利亞進行兩場友誼賽
雖然兩場都以 0 比 3 敗陣 , 但相信收獲不少
喺新一個周期 , 由 Lozano 嘅帶領下 , 男排隊員們每日都練得好辛苦
希望東京周期 , 男排嘅成績可以有所提高
一間首秀加油

2017 年 世界男排聯賽 中國隊 14 人名單
主攻 - 7. 仲為君 (C) , 5. 張秉龍 , 8. 韓添伊 , 10. 季道帥 , 17. 劉力賓
副攻 - 1. 李睿 , 13. 陳龍海 , 20. 饒書涵
接應 - 2. 江川 , 15. 唐川航
二傳 - 3. 毛天一 , 6. 李潤銘 , 9. 詹國俊
自由人 - 16. 童嘉驊
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

本帖最後由 Stanley 於 2017-6-2 22:30 編輯

出場陣容

副攻:陳龍海饒書涵
二傳:李潤銘
主攻:韓添伊仲為君
接應:江川
自由人:童嘉驊

China-Turkey
1-4 China TO1
6-8 1TTO1
12-11 Turkey TO1
16-13 TTO2
17-17
19-20 China TO2
替補主攻失一傳自由人失一傳 19-22
替補主攻一傳衝網土耳其叉燒過網擊球 20-22
中國隊攔中間快攻成功 21-22
Turkey TTO2
22-23
江川發球出界 22-24
一傳唔到位仲為君調整攻出界22-25

TOP

出場陣容

副攻:陳龍海饒書涵
二傳:李潤銘
主攻:韓添伊仲為君
接應:江川
自由人:童嘉驊

China-Turkey ...
Stanley 發表於 2017-6-2 22:09
無論韓添伊定劉力賓 佢地嘅一傳都係好好
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

今年香港冇電視台直播男排聯賽所以FIVB youtube channel冇block到香港ip

TOP

本帖最後由 Stanley 於 2017-6-2 22:38 編輯

第二局主攻繼續用劉力賓其他位置不變
5-8 TTO1

TOP

無論韓添伊定劉力賓 佢地嘅一傳都係好好
chanchan0909 發表於 2017-6-2 22:31



快d換我詹詹啦

TOP

中國隊換二傳,上詹國俊啦

TOP

中國隊換二傳,上詹國俊啦
Hananana 發表於 2017-6-2 22:41



    俾我講中
即刻黎個快攻
基本上頭局半得江川發揮正常

TOP

俾我講中
即刻黎個快攻
基本上頭局半得江川發揮正常
Stanley 發表於 2017-6-2 22:44



   得佢一個攻擊點副攻又做唔到掩護俾主攻打

TOP

得佢一個攻擊點副攻又做唔到掩護俾主攻打
Hananana 發表於 2017-6-2 22:46


隊長仲為君失誤太多

TOP

貓奴傳波仲差

TOP

第 2 局無咩起色 一傳唔好之外 攔防都無起到幾個
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

拎到一局啦 江川嘅進攻靠得住
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

同我拖隊長出去斬

TOP

2017 世界男排聯賽 第一檔 第一周 第一輪 賽果

06.02 21:10 法國 3 : 0 保加利亞  (25:23 25:15 25:22)
06.02 22:00 比利時 2 : 3 加拿大  (22:25 25:19 24:26 25:23 13:15)
06.02 23:00 巴西 2 : 3 波蘭    (20:25 25:20 25:19 22:25 8:15)
06.03 00:10 俄羅斯 3 : 0 阿根廷  (25:17 25:18 25:19)
06.03 01:00 塞爾維亞 3 : 1 美國  (25:18 23:25 25:20 25:21)
06.03 02:00 意大利 3 : 0 伊朗   (25:22 25:23 25:22)

2017 世界男排聯賽 第一檔 第一周 第一輪 過後排名
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

2017 世界男排聯賽 第二檔 第一周 第一輪 賽果

06.02 15:00 芬蘭 1 : 3 斯洛維尼亞  (22:25 15:25 25:22 23:25)
06.02 18:00 南韓 3 : 2 捷克     (25:17 23:25 24:26 25:19 15:12)
06.02 19:00 荷蘭 3 : 0 埃及     (25:17 25:23 27:25)
06.02 21:00 澳洲 3 : 2 葡萄牙    (21:25 25:20 25:18 22:25 20:18)
06.02 22:00 土耳其 3 : 2 中國    (25:22 25:20 21:25 24:26 15:12)
06.03 00:00 斯洛伐克 3 : 0 日本   (25:20 25:20 27:25)

2017 世界男排聯賽 第二檔 第一周 第一輪 過後排名
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

同我拖隊長出去斬
Stanley 發表於 2017-6-3 00:45
仲為君還好吧
除左唔識打關鍵分之外 其他都唔錯嘅
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

話說尋晚世錦賽歐洲區資格賽 荷蘭差d比烏克蘭拖到入五局
佢地都打得幾差下有好幾個攻傳失配 呢d低級失誤 xx(
Wonders Music Recommendation 2018 Week 16
01 破地獄 / MastaMic 02 城市當代配樂團 / RubberBand 03 橙海 / Supper Moment

TOP

今晚 土耳其 vs保加利亚 荷兰vs阿塞拜疆

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2017-6-3 17:27 編輯

韓泰女排明星賽 賽果

06.03 15:15 韓國 3 : 2 泰國 (21:25 19:25 25:22 25:23 15:7)
第 1 局 - 8 : 3 | 16 : 8 | 21 : 25 | 0 : 1
第 2 局 - 6 : 8 | 11 : 16 | 19 : 25 | 0 : 2
第 3 局 - 6 : 8 | 14 : 16 | 25 : 22 | 1 : 2
第 4 局 - 7 : 8 | 16 : 15 | 25 : 23 | 2 : 2
第 5 局 - 5 : 2 | 10 : 4 | 15 : 7 | 3 : 2
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2017-6-3 18:58 編輯

大獎賽香港站將會喺 6 月 7 號喺城市售票網開售

門票資料

07.21 塞爾維亞 VS 俄羅斯 + 中國 VS 日本
HK$500 / HK$350 / HK$150 / HK$70

07.22 塞爾維亞 VS 日本 + 中國 VS 俄羅斯
HK$650 / HK$350 / HK$180 /  HK$90

07.23 日本 VS 俄羅斯 + 中國 VS 塞爾維亞
HK$650 / HK$350 / HK$180 /  HK$90

而今年嘅香港站主題曲係 糖妹 嘅 Dream Together
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

季度帥運氣好好 連續 2 個擦網
今日嘅首發有 , 劉力賓 , 季道帥 , 陳龍海 , 饒書涵 , 江川 , 李潤銘 , 童嘉驊
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

今場既關鍵係改用季道帥首發

TOP

中國隊3-1擊敗荷蘭,全取3分
係兩支歐洲球隊身上囉到4分,算係幾好既開始

轉場睇意大利對波蘭

TOP

今場既關鍵係改用季道帥首發
Hananana 發表於 2017-6-3 20:39
季道帥呢 2 場展現左佢後防嘅穩定
中國隊3-1擊敗荷蘭,全取3分
係兩支歐洲球隊身上囉到4分,算係幾好既開始

轉場睇意大利對波蘭 ...
Hananana 發表於 2017-6-3 21:11
呢 2 場我比高分佢地
技術嘅野睇埋聽日再講 , 不過心態方面真係同以前唔同左 , 落後嘅時候都好積極去爭取
而且見到隊員們都好主動去向 Lozano 問野 感覺上佢地好團結
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

意大利最尾個一傳LOL
CLWM Week 14
尾站天國 (1) | 愛徹底 | Ten Reasons (1)

TOP

雖然最後意大利輸左
不過我好欣賞佢地個二傳手

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2017-6-3 22:23 編輯
意大利最尾個一傳LOL
stopzi 發表於 2017-6-3 22:03
我無睇呢場 我轉左台睇歐預賽
荷蘭危險啦 , 阿塞拜疆進攻非常強勢 Mammadova Rahimova 呢 D 熟悉嘅人都喺到
第 1 局荷蘭 24 比 22 被塞國逆轉 28 比 30 , 希望後面加油
CBM NO.435 2018 W17
01 荒原 [1 周冠] / 盧凱彤
02 理想家 / 盧冠廷
03 蕃茄炒蛋飯 / 徐嘉浩

TOP

本帖最後由 youfuqi 於 2017-6-3 22:31 編輯
我無睇呢場 我轉左台睇歐預賽
荷蘭危險啦 , 阿塞拜疆進攻非常強勢  Mammadova Rahimova 呢 D 熟悉 ...
chanchan0909 發表於 2017-6-3 22:09


    荷兰真实昙花一现...16.17差别巨大

TOP

返回列表