返回列表 發帖

#排球台# 22:00 歐冠男排小組賽第二輪 - Urengoy VS BR Volleys

本帖最後由 chanchan0909 於 2019-12-10 21:41 編輯

有悲有喜有滿足
打得好自然地會狂喜
盡力而為嘅落敗亦心感滿足
遺憾係進步空間仍然好大
盼望球員未來有進步嘅同時
球迷都可以與球員一起共同進步

黎緊有好多比賽可以比我們更了解呢項運動
跟以往一樣 , 討論嘅重點都會圍繞
1. 2019 年度國家隊比賽
2. 2019-2020 賽季各地嘅聯賽

今季聯賽都嘗試緊點樣去將內容簡而精咁去表達比大家睇
黎緊國家隊嘅比賽同再下一季嘅比賽會更加精簡

祝討論愉快 !

敬請注意
1. 請勿發布假消息 , 轉貼需加資料來源
2. 估賽果時請盡量加返少少意見
3. 若回覆多個訊息 , 請善用引用功能
4. 言論勿對球員帶有歧視成分 , 違者將會按情況處理


2019 排球賽事

年度重點賽事
女排國家聯賽 [世界各地 | 總決賽 - 中國] [05.21-07.07]
男排國家聯賽 [世界各地 | 總決賽 - 美國] [05.31-07.14]
國際奧運女排資格賽 [世界各地] [08.02-08.05]
國際奧運男排資格賽 [世界各地] [08.09-08.12]
歐洲女排錦標賽 [土耳其/波蘭/匈牙利/斯洛伐克] [08.23-09.08]
歐洲男排錦標賽 [法國/斯洛文尼亞/荷蘭/比利時] [09.12-09.29]
女排世界盃 [日本] [09.14-09.29]
男排世界盃 [日本] [10.01-10.15]
世界男排俱樂部錦標賽 [巴西] [12.03-12.08]
世界女排俱樂部錦標賽 [中國] [12.03-12.08]
2020 奧運各大洲資格賽 [世界各地] [01.08-01.13]

其他重點比賽
瑞士女排精英賽 [瑞士] [05.13-05.18]
男排泛美盃 [06.16-06.21]
女排泛美盃 [07.07-07.15]
U20 女排世錦賽 [墨西哥] [07.13-07.22]
U21 男排世錦賽 [巴林] [07.18-07.27]
男排泛美運動會 [08.01-08.05]
女排泛美運動會 [08.08-08.12]
U19 男排世錦賽 [突尼斯] [08.21-08.30]
U18 女排世錦賽 [埃及] [09.05-09.14]

亞洲區比賽
U23 女排亞錦賽 [越南] [07.13-07.21]
U23 男排亞錦賽 [緬甸] [08.03-08.11]
亞洲女排錦標賽 [南韓] [08.17-08.25]
亞洲男排錦標賽 [伊朗] [09.13-09.21]

俱樂部比賽
2019 - 2020 歐洲男排冠軍聯賽
2019 - 2020 歐洲女排冠軍聯賽
2019 - 2020 意大利男排甲組聯賽
2019 - 2020 意大利女排甲組聯賽
2019 - 2020 土耳其女排超級聯賽
2019 - 2020 俄羅斯男排超級聯賽
2019 - 2020 俄羅斯女排超級聯賽
2019 - 2020 巴西男排超級聯賽
2019 - 2020 巴西女排超級聯賽
2019 - 2020 波蘭男排超級聯賽
2019 - 2020 中國女排超級聯賽
2020 亞洲男排俱樂部錦標賽
2020 亞洲女排俱樂部錦標賽
2020 南美洲男排俱樂部錦標賽
2020 南美洲女排俱樂部錦標賽
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

本帖最後由 chanchan0909 於 2019-12-9 17:32 編輯

2019 世界男排俱樂部錦標賽 準決賽 第一場

12.08 01:00 Lube 0 : 0 Al-Rayyan (: : : : :)
第 1 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 2 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 3 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 4 局 -  :  |  :  |  :  |  :
第 5 局 -  :  |  :  |  :  |  :

首發
Lube
大主 -  | 小主 -
大副 -  | 小副 -
接應 -
二傳 -
自由人 -

Al-Rayyan
大主 -  | 小主 -
大副 -  | 小副 -
接應 -
二傳 -
自由人 -

Lube - : - Al-Rayyan
3:0 - / | 3:1 - / | 3:2 - /
0:3 - / | 1:3 - / | 2:3 - /

2019 世界女排俱樂部錦標賽

最終排名
1.  2.  3.  4.  5.  6.  7.  8.

個人獎項及最佳陣容
MVP -  () - [ ()]
主攻 1 -  () - [ ()]
主攻 2 -  () - [ ()]
副攻 1 -  () - [ ()]
副攻 2 -  () - [ ()]
接應 -  () - [ ()]
二傳 -  () - [ ()]
自由人 -  () - [ ()]

XXXX
主攻 -
副攻 -
接應 -
二傳 -
自由人 -
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2019-12-6 09:44 編輯

1. 意甲男排

11.01 22:30 超級盃準決賽 Lube 1 : 3 Modena
11.02 01:00 超級盃準決賽 Perugia 3 : 2 Trentino
11.03 01:00 超級盃決賽 Perugia 3 : 2 Modena
11.11 01:00 11 Lube 3 : 1 Perugia
11.18 01:00 06 Lube 3 : 0 Modena
11.25 01:00 08 Modena 3 : 1 Trentino
12.01 23:45 13 Trentino 1 : 3 Perugia

12.16 01:00 12 Perugia VS Modena
12.23 01:00 10 Trentino VS Lube
02.06 03:30 19 Modena VS Lube
02.17 01:00 21 Trentino VS Modena
02.21 - 02.23 意大利盃
03.09 01:00 23 Lube VS Trentino
03.16 01:00 24 Perugia VS Lube
03.23 01:00 25 Modena VS Perugia
03.30 00:00 26 Perugia VS Trentino

意大利超級盃 - Lube , Perugia , Trentino , Modena
意大利盃 - Lube , Perugia , Trentino , Modena
意大利聯賽季後賽 - Lube , Perugia , Trentino , Modena
歐洲男排冠軍聯賽 - Lube , Perugia , Trentino
世界俱樂部錦標賽 - Lube

2. 俄超男排

11.02 22:00 03 Kazan 0 : 3 Urengoy
11.09 18:30 05 & 超級盃 Kemerovo 3 : 1 Kazan

01.18 22:00 13 Kemerovo VS Urengoy
01.25 22:00 14 Urengoy VS Kemerovo

俄羅斯超級盃 - Kemerovo , Kazan
俄羅斯盃 - Kazan , Kemerovo , Urengoy
俄羅斯聯賽季後賽 - Kazan , Kemerovo , Urengoy
歐洲男排冠軍聯賽 - Kazan , Kemerovo , Urengoy
世界俱樂部錦標賽 - Kazan

3. 巴超男排

11.08 08:30 超級盃 Funvic 3 : 1 Sada Cruzeiro

12.19 07:00 09 Sada Cruzeiro VS SESI-SP
12.22 08:30 10 Funvic VS Sada Cruzeiro
01.09 16:00 11 SESI-SP VS Funvic
01.25 TBA 巴西盃
01.26 TBA 巴西盃
03.05 06:00 20 SESI-SP VS Sada Cruzeiro
03.08 06:00 21 Sada Cruzeiro VS Funvic
03.15 05:00 22 Funvic VS SESI-SP

巴西超級盃 - Funvic , Sada Cruzeiro
巴西盃 - Funvic , Sada Cruzeiro , SESI-SP
巴西聯賽季後賽 - Funvic , Sada Cruzeiro , SESI-SP
南美洲男排錦標賽 - Funvic , SESI-SP
世界俱樂部錦標賽 - Sada Cruzeiro

4. 波超男排

10.23 23:30 超級盃 Kedzierzyn-Kozle 3 : 1 Warszawa
11.03 21:45 03 Jastrzebski 0 : 3 Kedzierzyn-Kozle
11.10 00:30 04 Jastrzebski 0 : 3 Warszawa
11.21 03:30 13 Kedzierzyn-Kozle 2 : 3 Warszawa
11.24 21:45 06 Kedzierzyn-Kozle 3 : 0 Belchatow
11.28 01:00 07 Belchatow 3 : 1 Warszawa
11.30 21:45 08 Jastrzebski 3 : 2 Belchatow

01.23 01:00 16 Kedzierzyn-Kozle VS Jastrzebski
01.26 01:00 17 Warszawa VS Jastrzebski
02.16 01:00 19 Belchatow VS Kedzierzyn-Kozle
02.23 01:00 20 Warszawa VS Belchatow
02.27 01:00 21 Belchatow VS Jastrzebski
03.22 01:00 26 Warszawa VS Kedzierzyn-Kozle

波蘭超級盃 - Kedzierzyn-Kozle , Warszawa
波蘭盃 - Kedzierzyn-Kozle , Warszawa , Jastrzebski , Belchatow
波蘭聯賽季後賽 - Kedzierzyn-Kozle , Warszawa , Jastrzebski , Belchatow
歐洲男排冠軍聯賽 - Kedzierzyn-Kozle , Warszawa , Jastrzebski

5. 2019 世界男排俱樂部錦標賽

參賽球隊 - Sada Cruzeiro [BRA] | Lube [ITA] | Kazan [RUS] | Al-Rayyan [QAT]

12.04 05:00 Lube 3 : 0 Al-Rayyan
12.04 07:30 Sada Cruzeiro 3 : 0 Kazan
12.05 05:00 Kazan 3 : 1 Al-Rayyan
12.05 07:30 Sada Cruzeiro 0 : 3 Lube
12.06 05:00 Lube 2 : 3 Kazan
12.06 07:30 Sada Cruzeiro 3 : 0 Al-Rayyan

準決賽
12.08 01:00 Lube VS Al-Rayyan
12.08 04:00 Sada Cruzeiro VS Kazan

銅牌戰 12.08 20:30 
金牌戰 12.08 23:30 

6. 2019 - 2020 歐洲男排冠軍聯賽

12.04 20:00 B 1 Kemorovo [RUS] 3 : 0Urengoy [RUS]

12.11 20:00 B 2 Urengoy [RUS] VS BR Volleys [GER]
12.18 00:00 E 3 Friedrichshafen [GER] VS Kedzierzyn-Kozle [POL]
12.18 03:30 D 3 Warszawa [POL] VS Perugia [ITA]
12.19 02:30 B 3 BR Volleys [GER] VS Kemorovo [RUS]
01.19 00:00 C 1 Kazan [RUS] VS Jastrzebski [POL]
01.22 03:30 A 1 Lube [ITA] VS Trentino [ITA]
01.29 02:30 B 4 BR Volleys [GER] VS Urengoy [RUS]
02.12 00:00 C 5 Jastrzebski [POL] VS Kazan [RUS]
02.12 00:00 B 5 Urengoy [RUS] VS Kemorovo [RUS]
02.14 03:30 A 5 Trentino [ITA] VS Lube [ITA]
02.19 20:00 B 6 Kemorovo [RUS] VS BR Volleys [GER]
02.20 01:00 E 6 Kedzierzyn-Kozle [POL] VS Friedrichshafen [GER]
02.20 03:30 D 6 Perugia [ITA] VS Warszawa [POL]
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2019-12-7 11:47 編輯

1. 意甲女排
11.04 00:00 05 Scandicci 2 : 3 Novara
11.11 00:00 06 Novara 1 : 3 Conegliano
11.17 03:30 超級盃 Conegliano 3 : 0 Novara
11.25 00:00 08 Conegliano 3 : 0 Scandicci

01.30 - 02.02 意大利盃
02.13 03:30 18 Novara VS Scandicci
02.17 00:00 19 Conegliano VS Novara
02.27 03:30 21 Scandicci VS Conegliano

意大利超級盃 - Conegliano , Novara
意大利盃 - Conegliano , Novara , Scandicci
意大利聯賽季後賽 - Conegliano , Novara , Scandicci
歐洲女排冠軍聯賽 - Conegliano , Novara , Scandicci
世界俱樂部錦標賽 - Conegliano , Novara

2. 土超女排
10.10 01:00 超級盃 Vakifbank 2 : 3 Eczacibasi
10.30 00:00 05 Fenerbahce 0 : 3 Vakifbank
11.03 00:30 06 Eczacibasi 3 : 2 Fenerbahce

12.14 23:00 11 Eczacibasi VS Vakifbank
TBA 16 Vakifbank VS Fenerbahce
TBA 17 Fenerbahce VS Eczacibasi
TBA 22 Vakifbank VS Eczacibasi

土耳其超級盃 - Eczacibasi , Vakifbank
土耳其盃 - Fenerbahce , Eczacibasi , Vakifbank
土耳其聯賽季後賽 - Fenerbahce , Eczacibasi , Vakifbank
歐洲女排冠軍聯賽 - Fenerbahce , Eczacibasi , Vakifbank
世界俱樂部錦標賽 - Eczacibasi , Vakifbank

3. 巴超女排

11.02 08:30 超級盃 Minas 0 : 3 Praia Clube
11.30 08:30 06 Osasco 2 : 3 SESC-RJ

12.19 06:30 07 Praia Clube VS SESC-RJ
12.15 08:30 08 Minas VS SESC-RJ
12.22 06:00 09 Osasco VS Praia Clube
01.11 07:00 10 Minas VS Osasco
01.15 06:30 11 Praia Clube VS Minas
02.01 TBA 巴西盃
02.02 TBA 巴西盃
02.12 06:30 17 SESC-RJ VS Osasco
02.15 07:30 18 SESC-RJ VS Praia Clube
02.29 06:30 20 Praia Clube VS Osasco
03.04 07:00 21 Osasco VS Minas
03.07 06:30 19 SESC-RJ VS Minas
03.11 05:00 22 Minas VS Praia Clube

巴西超級盃 - Minas , Praia Clube
巴西盃 - Praia Clube , Osasco , SESC-RJ , Minas
巴西聯賽季後賽 - Praia Clube , Osasco , SESC-RJ , Minas
南美洲女排錦標賽 - Minas , Praia Clube
世界俱樂部錦標賽 - Minas , Praia Clube

4. 排超女排

小組賽
11.05 19:30 D 江蘇中天鋼鐵 3 : 1 遼寧華君
11.09 16:00 B 天津渤海銀行 3 : 0 廣東恒大
11.19 19:30 D 遼寧華君 0 : 3 江蘇中天鋼鐵
11.23 16:00 B 廣東恒大 0 : 3 天津渤海銀行
11.30 16:00 F 天津渤海銀行 3 : 0 遼寧華君
11.30 16:00 F 廣東恒大 3 : 0 江蘇中天鋼鐵

12.10 19:30 E 北京汽車 VS 上海光明優倍
12.10 19:30 F 天津渤海銀行 VS 江蘇中天鋼鐵
12.10 19:30 F 廣東恒大 VS 遼寧華君
12.14 16:00 F 江蘇中天鋼鐵 VS 廣東恒大
12.14 16:00 F 遼寧華君 VS 天津渤海銀行
12.17 19:30 E 上海光明優倍 VS 北京汽車
12.17 19:30 F 江蘇中天鋼鐵 VS 天津渤海銀行
12.17 19:30 F 遼寧華君 VS 廣東恒大

準決賽
12.24 19:30 E 組第一 VS F 組第二
12.24 19:30 F 組第一 VS E 組第二
12.28 16:00 F 組第二 VS E 組第一
12.28 16:00 E 組第二 VS F 組第一
12.31 19:30 E 組第一 VS F 組第二
12.31 19:30 F 組第一 VS E 組第二

女排決賽賽程
第一場 01.07 19:30
第二場 01.11 16:00
第三場 01.14 19:30
第四場 01.18 16:00
第五場 01.21 19:30

亞洲女排錦標賽 -
世界俱樂部錦標賽 - 天津渤海銀行 , 廣東恒大

5. 俄超女排

10.20 00:00 02 Kaliningrad 2 : 3 Kazan
11.16 00:00 05 & 超級盃 Moscow 0 : 3 Kaliningrad

12.22 00:00 10 Kazan VS Kaliningrad
01.19 00:00 11 Kazan VS Moscow

俄羅斯超級盃 - Moscow , Kaliningrad
俄羅斯盃 - Moscow , Kaliningrad , Kazan
俄羅斯聯賽季後賽 - Moscow , Kaliningrad , Kazan
歐洲女排冠軍聯賽 - Moscow , Kaliningrad , Kazan

6. 2019 世界女排俱樂部錦標賽

12.03 10:00 A Conegliano [ITA] 3 : 1 Eczacibasi [TUR]
12.03 14:00 B Vakifbank [TUR] 3 : 0 Praia Clube [BRA]
12.03 17:00 A 廣東恒大 [CHN] 3 : 1 Minas [BRA]
12.03 20:00 B 天津渤海銀行 [CHN] 2 : 3 Novara [ITA]
12.04 17:00 A Eczacibasi [TUR] 3 : 0 Minas [BRA]
12.04 20:00 A 廣東恒大 [CHN] 3 : 0 Conegliano [ITA]
12.05 17:00 B Vakifbank [TUR] 2 : 3 Novara [ITA]
12.05 20:00 B 天津渤海銀行 [CHN] 3 : 2 Praia Clube [BRA]
12.06 10:00 A Conegliano [ITA] 3 : 2 Minas [BRA]
12.06 14:00 B Novara [ITA] 3 : 0 Praia Clube [BRA]
12.06 17:00 A 廣東恒大 [CHN] 0 : 3 Eczacibasi [TUR]
12.06 20:00 B 天津渤海銀行 [CHN] 0 : 3 Vakifbank [TUR]
12.07 10:00 5 - 8 廣東恒大 [CHN] 0 : 3 Praia Clube [BRA]

準決賽
12.07 17:00 A1 VS B2
12.07 20:00 B1 VS A2

銅牌戰 12.08 17:00
金牌戰 12.08 20:00

7. 2019 - 2020 歐洲女排冠軍聯賽

11.19 22:30 A 1 Eczacibasi [TUR] 3 : 2 Fenerbahce [TUR]
11.20 23:00 B 1 Vakifbank [TUR] 2 : 3 Scandicci [ITA]
11.22 00:00 E 1 Moscow [RUS] 3 : 1 Uralochka [RUS]
11.28 03:30 B 2 Scandicci [ITA] 3 : 1 Kaliningrad [RUS]

12.18 00:00 B 3 Kaliningrad [RUS] VS Vakifbank [TUR]
01.23 01:00 B 4 Kaliningrad [RUS] VS Scandicci [ITA]
02.06 03:30 B 5 Scandicci [ITA] VS Vakifbank [TUR]
02.06 22:00 D 5 Uralochka [RUS] VS Moscow [RUS]
02.07 00:00 A 5 Fenerbahce [TUR] VS Eczacibasi [TUR]
02.19 00:30 B 6 Vakifbank [TUR] VS Scandicci [ITA]


本帖隱藏的內容需要積分高於 99999 才可瀏覽
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2019-12-9 17:22 編輯

2019 排球賽事 賽程賽果

2019 國家隊比賽 及 中國女排比賽 十佳賽事

年度重點賽事 - 東京奧運女排資格賽
A 組各隊名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1345080
B 組各隊名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1344331
C 組各隊名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1345082
D 組各隊名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1345085
E 組各隊名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1345078
F 組各隊名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1345081
最終賽果 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1345782

年度重點賽事 - 東京奧運男排資格賽
A 組各隊名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1347042
B 組各隊名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1347048
C 組各隊名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1347054
D 組各隊名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1347057
E 組各隊名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1347060
F 組各隊名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1347229
最終賽果 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1349103

年度重點賽事 - 女排國家聯賽
女排第一周 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1328216
女排第二周 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1329666
女排第三周 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1331274
女排第四周 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1332480
女排第五周 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1333572
女排總決賽各隊名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1336011
女排總決賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1337103
女排最終排名及個人獎項 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1337116

年度重點賽事 - 男排國家聯賽
男排第一周 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1330485
男排第二周 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1331865
男排第三周 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1332975
男排第四周 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1334271
男排第五周 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1335828
男排總決賽各隊名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1337575
男排總決賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1339119
男排最終排名及個人獎項 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1339124

年度重點賽事 - 歐洲女排錦標賽
歐洲強隊參賽人員名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1352352
十六強賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1355273
半準決賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1355821
準決賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1356489
最終排名及個人獎項 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1356688

年度重點賽事 - 歐洲男排錦標賽
歐洲強隊參賽人員名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1357292
十六強賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1359323
半準決賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1359709
準決賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1360141
最終排名及個人獎項 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1360715

年度重點賽事 - 女排世界盃
參賽人員名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1357369
完整賽程賽果及個人獎項 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1360546

年度重點賽事 - 男排世界盃
參賽人員名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1360933
完整賽程賽果及個人獎項 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1364885

年度重點賽事 - 世界女排俱樂部錦標賽
參賽人員名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1376318
完整賽程賽果 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1378057
個人獎項 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1378193

年度重點賽事 - 世界男排俱樂部錦標賽
參賽人員名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1376694
完整賽程賽果 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1378225
個人獎項 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1378226

次要賽事 - 瑞士女排精英賽
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1327095
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1327097

次要賽事 - 男排泛美盃 / 女排泛美盃
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1339546

次要賽事 - 男排泛美運動會 / 女排泛美運動會
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1349403

次要賽事 - 亞洲女排錦標賽
亞洲強隊參賽人員名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1350327
最終排名及個人獎項 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1353577

次要賽事 - 亞洲男排錦標賽
亞洲強隊參賽人員名單 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1357212
最終排名及個人獎項 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1359158

年齡組賽事 - U23 女排亞錦賽
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1341441

年齡組賽事 - U20 女排世錦賽
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1341578

年齡組賽事 - U21 男排世錦賽
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1343194

年齡組賽事 - U23 男排亞錦賽
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1349402

年齡組賽事 - U19 男排亞錦賽
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1354900

年齡組賽事 - U18 女排亞錦賽
http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1357907

2019 - 2020 聯賽賽季

頂級球隊人員名單 及 賽季賽程

意大利男排甲組聯賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1362276
俄羅斯男排甲組聯賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1362396
巴西男排超級聯賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1362477
波蘭男排超級聯賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1365048

意大利女排甲組聯賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1359763
土耳其女排超級聯賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1361381
巴西女排超級聯賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1364687
中國女排超級聯賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1369944
俄羅斯女排超級聯賽 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1363375

歐冠文件

一周聯賽
09.30 - 10.06 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1362888
10.07 - 10.13 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1365236
10.14 - 10.20 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1365939
10.21 - 10.27 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1367272
10.28 - 11.03 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1368797
11.04 - 11.10 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1370396
11.11 - 11.17 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1371957
11.18 - 11.24 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1373858
11.25 - 12.01 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1376059
12.02 - 12.08 http://www.cmusichart.com/discuz/redirect.php?goto=findpost&ptid=16069&pid=1378303
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2019-11-29 11:59 編輯

2019 - 2020 歐洲女排冠軍聯賽 賽程賽果

A 組 - Eczacibasi VitrA Istanbul [TUR] | Budowlani Lodz [POL] | LP Salo [FIN] | Fenerbahce Opet Istanbul [TUR]
B 組 - Vakifbank Istanbul [TUR] | Lokomotiv Kaliningrad [RUS] | Nova KBM Branik Maribor [SLO] | Savino Del Bene Scandicci [ITA]
C 組 - Igor Gorgonzola Novara [ITA] | LKS Commercecon Lodz [POL] | Allianz MTV Stuttgart [GER] | Third Round Winner Team 1 [3-001-3-002]
D 組 - A. Carraro Imoco Conegliano [ITA] | Nantes VB [FRA] | CSM Volei Alba Blaj [ROM] | Third Round Winner Team 2 [3-003-3-004]
E 組 - Dinamo Moscow [RUS] | RC Cannes [FRA] | Maritza Plovdiv [BUL] | Uralochka NTMK Ekaterinburg [RUS]

A 組
11.19 22:30 Eczacibasi VitrA Istanbul [TUR] 3 : 2 Fenerbahce Opet Istanbul [TUR]  (25:23 25:18 23:25 22:25 15:10)
11.21 01:00 Budowlani Lodz [POL] 3 : 1 LP Salo [FIN]               (25:16 25:12 18:25 25:22)
11.27 01:00 LP Salo [FIN] 0 : 3 Eczacibasi VitrA Istanbul [TUR]           (22:25 10:25 14:25)
11.29 00:00 Fenerbahce Opet Istanbul [TUR] 3 : 0 Budowlani Lodz [POL]      (25:20 25:12 25:13)
12.19 00:00 Budowlani Lodz [POL] VS Eczacibasi VitrA Istanbul [TUR]
12.19 01:00 Fenerbahce Opet Istanbul [TUR] VS LP Salo [FIN]
Eczacibasi VitrA Istanbul [TUR] VS LP Salo [FIN]
Budowlani Lodz [POL] VS Fenerbahce Opet Istanbul [TUR]
Fenerbahce Opet Istanbul [TUR] VS Eczacibasi VitrA Istanbul [TUR]
LP Salo [FIN] VS Budowlani Lodz [POL]
Eczacibasi VitrA Istanbul [TUR] VS Budowlani Lodz [POL]
LP Salo [FIN] VS Fenerbahce Opet Istanbul [TUR]

A 組最終排名 - 1.  2.  3.  4.

B 組
11.20 23:00 Vakifbank Istanbul [TUR] 2 : 3 Savino Del Bene Scandicci [ITA]     (21:25 25:19 25:13 15:25 11:15)
11.21 01:00 Lokomotiv Kaliningrad [RUS] 3 : 0 Nova KBM Branik Maribor [SLO]   (25:18 25:14 25:11)
11.28 02:00 Nova KBM Branik Maribor [SLO] 0 : 3 Vakifbank Istanbul [TUR]     (13:25 17:25 14:25)
11.28 03:30 Savino Del Bene Scandicci [ITA] 3 : 1 Lokomotiv Kaliningrad [RUS]   (26:24 23:25 26:24 25:21)
12.18 00:00 Lokomotiv Kaliningrad [RUS] VS Vakifbank Istanbul [TUR]
12.19 03:30 Savino Del Bene Scandicci [ITA] VS Nova KBM Branik Maribor [SLO]
Savino Del Bene Scandicci [ITA] VS Vakifbank Istanbul [TUR]
Nova KBM Branik Maribor [SLO] VS Lokomotiv Kaliningrad [RUS]
Vakifbank Istanbul [TUR] VS Lokomotiv Kaliningrad [RUS]
Nova KBM Branik Maribor [SLO] VS Savino Del Bene Scandicci [ITA]
Vakifbank Istanbul [TUR] VS Nova KBM Branik Maribor [SLO]
Lokomotiv Kaliningrad [RUS] VS Savino Del Bene Scandicci [ITA]

B 組最終排名 - 1.  2.  3.  4.

C 組
11.20 01:00 LKS Commercecon Lodz [POL] 3 : 2 Allianz MTV Stuttgart [GER]      (16:25 25:22 25:19 16:25 15:10)
11.21 03:30 Igor Gorgonzola Novara [ITA] 3 : 0 Khimik Yuzhny [UKR]       (25:12 25:10 25:7)
11.27 00:00 Khimik Yuzhny [UKR] 2 : 3 LKS Commercecon Lodz [POL]        (25:23 25:17 20:25 18:25 8:15)
11.28 02:00 Allianz MTV Stuttgart [GER] 3 : 1 Igor Gorgonzola Novara [ITA]     (11:25 25:20 25:18 25:23)
12.18 00:00 Khimik Yuzhny [UKR] VS Allianz MTV Stuttgart [GER]
12.18 01:00 LKS Commercecon Lodz [POL] VS Igor Gorgonzola Novara [ITA]
Igor Gorgonzola Novara [ITA] VS Allianz MTV Stuttgart [GER]
LKS Commercecon Lodz [POL] VS Khimik Yuzhny [UKR]
Khimik Yuzhny [UKR] VS Igor Gorgonzola Novara [ITA]
Allianz MTV Stuttgart [GER] VS LKS Commercecon Lodz [POL]
Igor Gorgonzola Novara [ITA] VS LKS Commercecon Lodz [POL]
Allianz MTV Stuttgart [GER] VS Khimik Yuzhny [UKR]

C 組最終排名 - 1.  2.  3.  4.

D 組
11.20 02:30 Nantes VB [FRA] 3 : 1 CSM Volei Alba Blaj [ROM]           (25:19 20:25 25:12 25:16)
11.20 03:30 A. Carraro Imoco Conegliano [ITA] 3 : 2 Vasas Obuda Budapest [HUN]  (21:25 25:20 25:10 23:25 15:4)
11.27 02:00 Vasas Obuda Budapest [HUN] 0 : 3 Nantes VB [FRA]          (23:25 22:25 11:25)
11.27 23:00 CSM Volei Alba Blaj [ROM] 0 : 3 A. Carraro Imoco Conegliano [ITA]   (22:25 14:25 22:25)
12.18 02:30 Nantes VB [FRA] VS A. Carraro Imoco Conegliano [ITA]
12.20 02:00 Vasas Obuda Budapest [HUN] VS CSM Volei Alba Blaj [ROM]
A. Carraro Imoco Conegliano [ITA] VS CSM Volei Alba Blaj [ROM]
Nantes VB [FRA] VS Vasas Obuda Budapest [HUN]
Vasas Obuda Budapest [HUN] VS A. Carraro Imoco Conegliano [ITA]
CSM Volei Alba Blaj [ROM] VS Nantes VB [FRA]
A. Carraro Imoco Conegliano [ITA] VS Nantes VB [FRA]
CSM Volei Alba Blaj [ROM] VS Vasas Obuda Budapest [HUN]

D 組最終排名 - 1.  2.  3.  4.

E 組
11.20 03:30 RC Cannes [FRA] 3 : 1 Maritza Plovdiv [BUL]              (26:24 18:25 25:7 25:19)
11.22 00:00 Dinamo Moscow [RUS] 3 : 1 Uralochka NTMK Ekaterinburg [RUS]    (25:18 22:25 25:17 25:20)
11.27 22:00 Uralochka NTMK Ekaterinburg [RUS] 2 : 3 RC Cannes [FRA]       (28:26 14:25 25:23 16:25 12:15)
11.28 00:30 Maritza Plovdiv [BUL] 1 : 3 Dinamo Moscow [RUS]           (18:25 25:22 17:25 17:25)
12.17 22:00 Uralochka NTMK Ekaterinburg [RUS] VS Maritza Plovdiv [BUL]
12.18 03:00 RC Cannes [FRA] VS Dinamo Moscow [RUS]
Dinamo Moscow [RUS] VS Maritza Plovdiv [BUL]
RC Cannes [FRA] VS Uralochka NTMK Ekaterinburg [RUS]
Uralochka NTMK Ekaterinburg [RUS] VS Dinamo Moscow [RUS]
Maritza Plovdiv [BUL] VS RC Cannes [FRA]
Dinamo Moscow [RUS] VS RC Cannes [FRA]
Maritza Plovdiv [BUL] VS Uralochka NTMK Ekaterinburg [RUS]

E 組最終排名 - 1.  2.  3.  4.

晉級八強隊伍
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]

半準決賽 第一場
2.20 抽籤

半準決賽 第二場


準決賽 第一場


準決賽 第二場


決賽


2019 - 2020 歐洲男排冠軍聯賽 賽程賽果

A 組 - Cucine Lube Civitanova [ITA] | Fenerbahce SK Istanbul [TUR] | Jihostroj Ceske Budejovice [CZE] | Itas Diatec Trentino [ITA]
B 組 - Kuzbass Kemorovo [RUS] | Berlin Recycling Volleys [GER] | ACH Volley Ljubljana [SLO] | Fakel Novy Urengoy [RUS]
C 組 - Zenit Kazan [RUS] | Halkbank Ankara [TUR] | Greenyard Maaseik [BEL] | Jastrzebski Wegiel [POL]
D 組 - Sir Colussi Sicoma Perugia [ITA] | ONICO Warszawa [POL] | Tours [FRA] | SL Benfica Lisboa [POR]
E 組 - Zaksa Kedzierzyn-Kozle [POL] | VfB Friedrichshafen [GER] | Knack Roseselare [BEL] | Vojvodina NS Seme Novi Sad [SRB]

A 組
12.05 23:00 Fenerbahce SK Istanbul [TUR] VS Jihostroj Ceske Budejovice [CZE]
01.22 03:30 Cucine Lube Civitanova [ITA] VS Itas Diatec Trentino [ITA]
12.13 01:00 Jihostroj Ceske Budejovice [CZE] VS Cucine Lube Civitanova [ITA]
12.13 03:30 Itas Diatec Trentino [ITA] VS Fenerbahce SK Istanbul [TUR]
Fenerbahce SK Istanbul [TUR] VS Cucine Lube Civitanova [ITA]
Itas Diatec Trentino [ITA] VS Jihostroj Ceske Budejovice [CZE]
Cucine Lube Civitanova [ITA] VS Jihostroj Ceske Budejovice [CZE]
Fenerbahce SK Istanbul [TUR] VS Itas Diatec Trentino [ITA]
Itas Diatec Trentino [ITA] VS Cucine Lube Civitanova [ITA]
Jihostroj Ceske Budejovice [CZE] VS Fenerbahce SK Istanbul [TUR]
Cucine Lube Civitanova [ITA] VS Fenerbahce SK Istanbul [TUR]
Jihostroj Ceske Budejovice [CZE] VS Itas Diatec Trentino [ITA]

A 組最終排名 - 1.  2.  3.  4.

B 組
12.04 02:30 Berlin Recycling Volleys [GER] VS ACH Volley Ljubljana [SLO]
12.04 20:00 Kuzbass Kemorovo [RUS] VS Fakel Novy Urengoy [RUS]
12.11 22:00 Fakel Novy Urengoy [RUS] VS Berlin Recycling Volleys [GER]
12.12 01:00 ACH Volley Ljubljana [SLO] VS Kuzbass Kemorovo [RUS]
Berlin Recycling Volleys [GER] VS Kuzbass Kemorovo [RUS]
Fakel Novy Urengoy [RUS] VS ACH Volley Ljubljana [SLO]
Kuzbass Kemorovo [RUS] VS ACH Volley Ljubljana [SLO]
Berlin Recycling Volleys [GER] VS Fakel Novy Urengoy [RUS]
Fakel Novy Urengoy [RUS] VS Kuzbass Kemorovo [RUS]
ACH Volley Ljubljana [SLO] VS Berlin Recycling Volleys [GER]
Kuzbass Kemorovo [RUS] VS Berlin Recycling Volleys [GER]
ACH Volley Ljubljana [SLO] VS Fakel Novy Urengoy [RUS]

B 組最終排名 - 1.  2.  3.  4.

C 組
12.04 22:30 Halkbank Ankara [TUR] VS Greenyard Maaseik [BEL]
12.11 00:00 Jastrzebski Wegiel [POL] VS Halkbank Ankara [TUR]
12.12 03:30 Greenyard Maaseik [BEL] VS Zenit Kazan [RUS]
01.19 00:00 Zenit Kazan [RUS] VS Jastrzebski Wegiel [POL]
Halkbank Ankara [TUR] VS Zenit Kazan [RUS]
Jastrzebski Wegiel [POL] VS Greenyard Maaseik [BEL]
Zenit Kazan [RUS] VS Greenyard Maaseik [BEL]
Halkbank Ankara [TUR] VS Jastrzebski Wegiel [POL]
Jastrzebski Wegiel [POL] VS Zenit Kazan [RUS]
Greenyard Maaseik [BEL] VS Halkbank Ankara [TUR]
Zenit Kazan [RUS] VS Halkbank Ankara [TUR]
Greenyard Maaseik [BEL] VS Jastrzebski Wegiel [POL]

C 組最終排名 - 1.  2.  3.  4.

D 組
12.05 02:00 ONICO Warszawa [POL] VS Tours [FRA]
12.05 03:30 Sir Colussi Sicoma Perugia [ITA] VS SL Benfica Lisboa [POR]
12.11 01:00 SL Benfica Lisboa [POR] VS ONICO Warszawa [POL]
12.12 03:00 Tours [FRA] VS Sir Colussi Sicoma Perugia [ITA]

ONICO Warszawa [POL] VS Sir Colussi Sicoma Perugia [ITA]
SL Benfica Lisboa [POR] VS Tours [FRA]
Sir Colussi Sicoma Perugia [ITA] VS Tours [FRA]
ONICO Warszawa [POL] VS SL Benfica Lisboa [POR]
SL Benfica Lisboa [POR] VS Sir Colussi Sicoma Perugia [ITA]
Tours [FRA] VS ONICO Warszawa [POL]
Sir Colussi Sicoma Perugia [ITA] VS ONICO Warszawa [POL]
Tours [FRA] VS SL Benfica Lisboa [POR]

D 組最終排名 - 1.  2.  3.  4.

E 組
12.04 01:00 Zaksa Kedzierzyn-Kozle [POL] VS Vojvodina NS Seme Novi Sad [SRB]
12.05 03:00 VfB Friedrichshafen [GER] VS Knack Roseselare [BEL]
12.11 01:00 Vojvodina NS Seme Novi Sad [SRB] VS VfB Friedrichshafen [GER]
12.11 03:30 Knack Roseselare [BEL] VS Zaksa Kedzierzyn-Kozle [POL]

VfB Friedrichshafen [GER] VS Zaksa Kedzierzyn-Kozle [POL]
Vojvodina NS Seme Novi Sad [SRB] VS Knack Roseselare [BEL]
Zaksa Kedzierzyn-Kozle [POL] VS Knack Roseselare [BEL]
VfB Friedrichshafen [GER] VS Vojvodina NS Seme Novi Sad [SRB]
Vojvodina NS Seme Novi Sad [SRB] VS Zaksa Kedzierzyn-Kozle [POL]
Knack Roseselare [BEL] VS VfB Friedrichshafen [GER]
Zaksa Kedzierzyn-Kozle [POL] VS VfB Friedrichshafen [GER]
Knack Roseselare [BEL] VS Vojvodina NS Seme Novi Sad [SRB]

E 組最終排名 - 1.  2.  3.  4.

晉級八強隊伍
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]

半準決賽 第一場
2.20 抽籤

半準決賽 第二場


準決賽 第一場


準決賽 第二場


決賽



奧運比賽時間

男排小組賽 - 7.25 7.27 7.29 7.31 8.2 - 六 一 三 五 日
女排小組賽 - 7.26 7.28 7.30 8.1 8.3 - 日 二 四 六 一
時間 - 10:00 ; 16:00 ; 21:00

半準決賽
男排 - 8.4 - 二 - 10:00 ; 14:00 ; 18:00 ; 22:30
女排 - 8.5 - 三 - 10:00 ; 14:00 ; 18:00 ; 22:30

準決賽
男排 - 8.6 - 四 - 14:00 ; 22:00
女排 - 8.7 - 五 - 14:00 ; 22:00

銅牌戰
男排 - 8.8 - 六 - 14:30
女排 - 8.9 - 日 - 10:00

金牌戰
男排 - 8.8 - 六 - 22:15
女排 - 8.9 - 日 - 14:30

個人獎項及最佳陣容
MVP -  () - [ ()]
主攻 1 -  () - [ ()]
主攻 2 -  () - [ ()]
副攻 1 -  () - [ ()]
副攻 2 -  () - [ ()]
接應 -  () - [ ()]
二傳 -  () - [ ()]
自由人 -  () - [ ()]

http://www.tvf.org.tr/haberler/2019-2020-voleybol-sezonu-efeler-ligi-ve-vestel-venus-sultanlar-liginin-fiksturleri-belli-oldu/
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2019-5-13 08:40 編輯

2019 - 2020 國際排壇轉會消息 [1]

1. 美國男排接應 Anderson 將從 Kazan 重回 Modena 司職主攻
2. 中國女排主攻 朱婷 將重回排超
3. 中國男排主攻 劉力賓 將重回排超
4. Novara 女排確認 Egonu 同 Piccinini 將離隊
5. 波蘭男排副攻 Bieniek 確認離開 Kedzierzyn-Kozle
6. 巴西女排副攻 Thaisa 由 Barueri → Minas
7. 塞爾維亞女排主攻 Mihajlovic 由 JT 吃驚仰天 → Fenerbahce
8. 捷克女排主攻 Havelkova 由 Moscow → Monza
9. 保加利亞男排主攻 Sokolov 將離開 Lube
10. 美國女排接應 Fawcett 續約 Praia Clube
11. 加拿大男排主攻 Perrin 由 Belgorod → Sada
12. 美國女排副攻 Akinradewo 將離開 久光製藥
13. 塞爾維亞女排副攻 Rasic 續約 Vakifbank
14. 巴西女排主攻 Fe Garay 續約 Praia Clube
15. 巴西女排自由人 Suelen 續約 Praia Clube
16. 巴西女排副攻 Carol 續約 Praia Clube
17. 巴西女排副攻 Fabiana 將離開 Praia Clube
18. 美國女排二傳 Lloyd 將離開 Praia Clube
19. 巴西女排二傳 Dani Lins 由 Barueri → Bauru
20. 阿塞拜彊女排接應 Rahimova 由 THY → Bauru
21. 荷蘭女排二傳 Dijkema 續約 Firenze
22. 巴西女排接應 Tiffany 續約 Bauru
23. 意大利女排主攻 Pietrini 由 Club Italia → Scandicci
24. 土耳其女排主攻 Baladin 由 Galatasaray → Eczacibasi
25. 美國女排副攻 Gibbemeyer 續約 Eczacibasi
26. 阿塞拜彊女排主攻 Kulan 續約 東麗箭
27. 斯洛文尼亞主攻 Sabbi 由 上海金色年華 → Trentino
28. 美國男排副攻 Smith 由 Rzeszow → Kedzierzyn-Kozle
29. 土耳其女排副攻 Melis 續約 Vakifbank
30. 土耳其女排副攻 Akman 續約 Vakifbank
31. 土耳其女排副攻 Gunes 續約 Vakifbank
32. 土耳其女排副攻 Beyza 續約 Eczacibasi
33. 土耳其女排自由人 Simge 續約 Eczacibasi
34. 土耳其女排副攻 Busra 將離開 Eczacibasi
35. 土耳其女排主攻 Meliha 將離開 Eczacibasi
36. 土耳其女排接應 Gozde 將離開 Eczacibasi
37. 土耳其女排主攻 Onal 將離開 Eczacibasi
38. 土耳其女排主攻 Fatma 續約 Fenerbahce
39. 土耳其女排主攻 Damla 續約 Fenerbahce
40. 意大利女排接應 Diouf 由 Bauru → KGC 人參公社
41. 土耳其女排接應 Durul 由 Canakkale → Eczacibasi
42. 美國女排主攻 Larson 將離開 Eczacibasi
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

新帖留名
喺新賽季嘅開始
我嘅目標係睇返上個賽季未睇又精采嘅賽事

Mihajlovic去Fener 有啲期待
CLWM Week 22
Scrambled Eggs Blues / 岑寧兒

TOP

新帖留名
喺新賽季嘅開始
我嘅目標係睇返上個賽季未睇又精采嘅賽事

Mihajlovic去Fener  有啲期待 ...
stopzi 發表於 2019-5-12 21:18
有啲咩比賽係特別想睇返
我又見到有好多轉會消息 , 大多都係女排 , 睇下今晚再報一轉

Miha 應該仲要係簽左兩年 , 另有傳聞嘅 Robinson + Vargas , 又留到 Fatma + Damla , 主攻線唔差
估計副攻同銀行一樣全部留低 , 就睇二傳同自由人點樣 , 未有消息安東會否續約

============================================

諗緊瑞士賽可以點樣 present , 可能只會 Final live + Result + Award 三個 post 就搞掂
然後 年齡組, 亞錦賽 , 泛美盃 ... 都會咁做 , 年度重點賽事先會多啲 live post
希望可以做到精簡而有訊息量 , 另外可以提高呢個區討論嘅比例啦
國家聯賽常規賽估計唔會有上年咁好睇 , 查實上年搞到咁大陣象都唔算係好睇 , 始終前面係聯賽後嘅疲勞期 , 狀態都唔係最好
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2019-8-23 18:22 編輯

瑞士女排精英賽 2019 各隊參賽人員名單

中國
主攻 - 12. 李盈瑩 , 19. 劉晏含 , 20. 段放
副攻 - 14. 鄭益昕 (C) , 4. 楊涵玉 , 5. 胡銘媛 , 7. 王媛媛
接應 - 23. 杜清清
二傳 - 3. 刁琳宇 , 13. 孫燕
自由人 - 15. 林莉 , 21. 倪非凡

日本
主攻 - 2. 古賀紗理那 , 7. 石井優希 , 11. 鍋谷友理枝 , 16. 黑後愛 , 19. 今村優香 , 21. 長內美和子
副攻 - 3. 岩坂名奈 (C) , 13. 奧村麻依 , 20. 渡邊彩 , 24. 芥川愛加
接應 - 4. 新鍋理沙 , 27. 中川美柚
二傳 - 6. 宮下遙 , 12. 佐藤美彌 , 25. 關菜
自由人 - 14. 小幡真子 , 18. 山岸

意大利
主攻 - 1. Sorokaite , 14. Pietrini , 16. Bosetti , 23. Villani
副攻 - 2. Alberti , 13. Fahr , 19. Botezat
接應 - 15. Nwakalor , 22. Nicoletti
二傳 - 5. Malinov (C) , 3. Cambi , 8. Orro
自由人 - 20. Parrocchiale , 21. De Bortoli

土耳其
主攻 - 5. Ercan , 7. Baladin , 9. Meliha , 21. Fatma , 99. Karakurt
副攻 - 6. Akman , 18. Gunes , 19. Asli
接應 - 13. Boz (C) , 12. Yilmaz
二傳 - 3. Ozbay , 11. Ezgi
自由人 - 16. Guveli , 20. Aylin

泰國
邊攻 - 6. Onuma , 9. Wanitchaya , 15. Malika , 18. Ajcharaporn , 19. Chatchu-on , 23. Jutarat
副攻 - 5. Pleumjit , 11. Amporn , 14. Chitaporn , 24. Tichakorn
二傳 - 13. Nootsara (C) , 21. Gullapa
自由人 - 2. Piyanut , 28. Tikamporn

德國
主攻 - 10. Stigrot (C) , 7. Barber , 12. Orthmann , 16. Bock
副攻 - 4. Hetmann , 14. Schölzel , 18. Schwertmann , 22. Gründing
接應 - 11. Lippmann
二傳 - 13. Imoudu , 15. Glaab
自由人 - 1. Durr , 27. Lohmann

波蘭
主攻 - 9. Stysiak , 15. Grajber , 18. Mucha , 19. Rozanski
副攻 - 5. Kakolewska (C) , 3. Alagierska , 4. Witkowska , 10. Mlotkowska
接應 - 16. Medrzyk , 17. Smarzek
二傳 - 1. Nowicka , 4. Plesnierowicz , 20. Plesnierowicz
自由人 - 8. Stenzel , 13. Erwardt

瑞士
主攻 - 14. Kunzler (C) , 3. Zaugg , 9. Brunner
副攻 - 4. Schottroff , 6. Matter , 13. Staffelbach
接應 - 1. Lengweiler , 8. Storck , 15. Petitat
二傳 - 7. Pierret , 11. Trosch , 20. Wassner
自由人 - 5. Deprati , 21. Engel
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

新賽季繼續關注排球賽事

TOP

2019 - 2020 國際排壇轉會消息 [2]

43. 巴西女排主攻 Natalia 由 Minas → Eczacibasi
44. 美國女排二傳 Lloyd 由 Praia Clube → Eczacibasi
45. 荷蘭女排主攻 Buijs 由 Monza → THY
46. 荷蘭女排副攻 Belien 由 Besiktas → Galatasaray
47. 土耳其女排主攻 Meliha 由 Eczacibasi → Vakifbank
48. 土耳其女排接應 Gozde 由 Eczacibasi → Vakifbank
49. 塞爾維亞女排二傳 Ognjenovic 續約 Moscow
50. 波蘭男排主攻 Kubiak 續約 松下黑豹
51. 巴西女排副攻 Adenizia 續約 Scandicci
52. 土耳其女排主攻 Onal 由 Eczacibasi → Galatasaray
53. 土耳其女排自由人 Merve 將離開 Fenerbahce
54. 土耳其女排二傳 Ozdemir 加盟 Galatasaray
55. 土耳其女排自由人 Gizem 續約 Galatasaray
56. 千里達及托巴哥女排副攻 Jack 續約 蜜蜂電裝
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

先打完一個第一局,日本幾乎人員就是主力
前半段佢地就在發球帶攔網
咁中國隊每一個一傳都質量唔高
然後日本反擊速度好快,中國隊跟唔上
後半段好啲,剛好中國隊有幾輪發球強輪
成功捉到好幾分反擊,防左幾個好球
接下來睇下打成點樣,特別係一傳方面
感覺日本隊打得幾有諗法,好似有備而來一樣
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

雙方都幾多失誤
第三局差少少嬴

TOP

又變一點攻=.="
段放進攻應該好d, 一傳應該未差到上唔到場吧...
另外二號位進攻又接近廢左:(

TOP

泰国3:1意大利

TOP

雙方都幾多失誤
第三局差少少嬴
小糖 發表於 2019-5-14 02:32
場比賽都幾難睇
唯一想讚係林莉嘅防守同包左好大面積嘅一傳
又變一點攻=.="
段放進攻應該好d, 一傳應該未差到上唔到場吧...
另外二號位進攻又接近廢左:( ...
skyhorse1111 發表於 2019-5-14 02:42
係囉 , 以咁嘅方向黎打真係無咩出路
而且其他人除林莉外嘅一傳水平跟盈瑩比好似都差唔多咁
打得咁差 , 輸得都抵 , 睇下下一場打成點
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2019-5-15 00:31 編輯

第一局有開局 4 比 0 領先嘅優勢 , 順利保持到尾
感覺德國無尋日日本威脅大 , 雖然有 Lippmann
但整體速度同串聯都比日本慢
中國隊喺攔防嘅壓力應該唔太大

唔容易嘅勝利,本來可以 3 比 0,不過都值得恭喜
稍後再講觀後感
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

本帖最後由 小糖 於 2019-5-15 00:45 編輯

第3局以為局尾19:23 點知LYY一傳問題被逆轉
當中都有試用另外個位自由人 換攻手形式接
但發現前排又唔下球 後尾又換返LYY
好在最後3:2
不過成場比賽 無鷹眼確實多左唔少誤判

TOP

第3局以為局尾19:23 點知LYY一傳問題被逆轉
當中都有試用另外個位自由人 換攻手形式接
但發現前排 ...
小糖 發表於 2019-5-15 00:43
說明隊員實力不足
第四局德國隊打得好好之下 , Lippmann 嘅實力真係可以 , 而第五局中國可以贏返都係值得一讚嘅
唔知點解今屆無左鷹眼 , 雖然呢兩場對雙方都有誤判 , 但都幾多下
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

對波蘭第一局
發球 + 攔網 幾好 , 一傳 + 來回球 一般
波蘭呢兩個副攻 Kakolewska , Witkowska
特別係 Kakolewska 喺網前好有統治力 , 三號位進攻同 Thaisa 好似
再加 Smarzek 呢個強點 , 來回球中國更難打

所以中國發球唔可以太差
然後爭取將一次攻打下去 , 防守球嘅第二下調整唔可以太差 , 就有機會
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

where to watch live ar?

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2019-5-15 23:25 編輯
where to watch live ar?
skyhorse1111 發表於 2019-5-15 23:07
泰國體育台 !!!
https://www.facebook.com/1279736148755230/videos/2075166439447246/

第二局打得好好 !
特別點評刁琳宇 , 呢局傳球思路 , 力量 , 線路選擇 都做得好到位
但下手傳球偶爾就會有失誤 , 另外就係佢好有時喺 破壞性攔網或對方改打為吊嘅球 , 佢總係反應緩慢
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

回復 23# skyhorse1111


   http://live.qq.com/10053497

TOP

thx thx!!!!

TOP

中國隊一場比一場好
李盈瑩兩場嘅六輪一傳有進步
段放打波聰明左
小胡同刁終於夾到

TOP

雖有唔穩定嘅時候 , 但三場落黎一場比一場好
今日刁琳宇傳得唔差 , 李盈瑩同段放都好果斷
林莉喺防守貢獻好大 ... well done ! 恭喜 !

咁就中國隊小組賽就打完啦 , 仍然要睇人面色
不過應該至少就有小組第三
都可以有場 5 - 6 名打 , 對手都唔會太弱
都係一場好有鍛練價值嘅一場 , 希望可以學到野
中國隊一場比一場好
李盈瑩兩場嘅六輪一傳有進步
段放打波聰明左
小胡同刁終於 ...
patrick1029 發表於 2019-5-16 00:26
一樣 comment !
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

3:1波蘭
唔知出唔出到線

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2019-5-16 18:45 編輯
3:1波蘭
唔知出唔出到線
小糖 發表於 2019-5-16 00:32
唔緊要啦 , 晉級雖然有更高對抗性
但就算打 5 - 6 名都有得著 , 照咁睇下場打土耳其機會比較大 , 比較欣喜三場落黎有進步
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

尋晚睇左後3局
比起上年VNL一開波, LYY接一傳進步左好多,
冇左隊中大腿, 希望各人都有進步啦,

波蘭個接應好有霸氣, 期待佢同Wolosz同場

TOP

尋晚睇左後3局
比起上年VNL一開波, LYY接一傳進步左好多,
冇左隊中大腿, 希望各人都有進步啦,

波蘭個接應 ...
qwerzx 發表於 2019-5-16 10:22
Wolosz + Smarzek 可參見 2017 歐錦賽
睇返因為 Wolosz 都無打國家隊比賽 , 前幾年 Smarzek 仲係年輕隊員 , 14 15 嘅大獎賽都唔見有同場
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

好彩土耳其輸細分,入唔到準決賽中國對土耳其應該係最有鍛鍊價值lol

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2019-5-17 19:25 編輯
好彩土耳其輸細分,入唔到準決賽中國對土耳其應該係最有鍛鍊價值lol
skyhorse1111 發表於 2019-5-17 10:54
今次呢個比賽一路睇落去 , 越諗就越覺得有好大嘅鍛鍊價值
日本嘅速度同小球 , 德國同樣有速度加有強點 , 再係波蘭嘅高度同強點 , 同埋下一場土耳其嘅整體協作
雖然四隊都未將佢地嘅技術水平發揮到極致 , 但從中可以感受到唔同特點嘅隊伍 , 打法上嘅配合
我見到特別有幾位球員都好想努力同進步 , 我相信佢地必定獲益良多

回想起前面三場 , 其實如果打日本第三局 , 仲有德國第三局 , 保持住領先機會 , 呢到加埋嘅兩分 , 或許已經出左線
然而呢兩場嘅第三局其實對手都無比多大壓力 , 只係唔知點解突然間一下子 一傳唔好 , 或者二傳唔好 , 又或者係進攻乏力 ...
其實呢個突然間唔淨止喺關鍵時間出現 , 其實三場都間中出現 , 只是關鍵分呢個問題出現得特別顯眼
所以我覺得隊員們嘅實力同持續嘅穩定性上面都有好大嘅提升空間


好快接落去就係國家排球聯賽 , 睇大名單見到有好幾個國家嘅大名單或者第一周都唔係出主力
看點少左好多 , 但值得睇下各國嘅新力量
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

今年世界杯赛程出来了
中国首战韩国  收官之战阿根廷

TOP

瑞士以第八名收官 , 但今屆 4 場比賽都贏下對手一局 , 比預期中成績好
希望佢地黎緊歐錦賽小組出線打入 16 強 !

今晚 so many 比賽
黃金時間 , 18:30 中國 VS 土耳其 , 20:45 泰國 VS 意大利 , 23:15 波蘭 VS 日本
仲有歐冠決賽 , 22:00 Novara VS Conegliano , 01:00 Kazan VS Lube

今晚嘅比賽都係最終決戰 , 瑞士賽會喺呢到討論
而歐冠係上賽季嘅比賽 , 所以提醒大家要過返黎呢邊
http://www.cmusichart.com/discuz/viewthread.php?tid=14572

希望今晚多啲人睇啦 , 今晚比賽應該會係超級精彩 !!!
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

土耳其嘅發球比德國波蘭要好
第一局中國就被發球所壓制 , 第二局都係中段有盈瑩發球輪反超
然後 Baladin 連續失誤 , 中國攔網唔錯 , 之後打得比較順手
睇下第三局如何

同第一局一樣都係發球被壓制 , 而且反擊攻傳同掩護都做得唔好
希望比賽後有所加強啦 !!!


泰國 VS 意大利 , 有 Malinov + Bosetti 姐姐 坐陣 , 比尋日嘅 ITA 強得多
雖然 Malinov 喺聯賽表現一般 , 不過仍然比 Orro 好
仲有 Sorokaite 呢位老隊員一齊去帶動啲小隊員 , 全隊狀態都比尋日好

第三局有相當精彩嘅攻防 !!!
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2019-5-19 07:34 編輯

2019 瑞士女排精英賽 金牌戰

05.18 23:15 波蘭 3 : 1 日本 (25:15 22:25 25:17 26:24)
第 1 局 - 8 : 6 | 16 : 10 | 25 : 15 | 1 : 0
第 2 局 - 8 : 7 | 14 : 16 | 22 : 25 | 1 : 1
第 3 局 - 8 : 5 | 16 : 10 | 25 : 17 | 2 : 1
第 4 局 - 8 : 7 | 13 : 16 | 26 : 24 | 3 : 1

首發
波蘭
大主 - 16. Medrzyk | 小主 - 15. Grajber
大副 - 3. Alagierska | 小副 - 5. Kakolewska
接應 - 17. Smarzek
二傳 - 20. Plesnierowicz
自由人 - 8. Stenzel

日本
大主 - 7. 石井優希 | 小主 - 19. 今村優香
大副 - 20. 渡邊彩 | 小副 - 24. 芥川愛加
接應 - 4. 新鍋理沙
二傳 - 25. 関菜
自由人 - 14. 小幡真子

波蘭 1.92 : 1.79 日本
3:0 - / | 3:1 - / | 3:2 - /
0:3 - / | 1:3 - / | 2:3 - /
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

一間頒單項獎 , Kakolewska + Smarzek 至少有獎
感覺 Kakolewska 攔網唔使出盡力跳都可以攔死日本
而日本四強賽同埋決賽都唔用最基本嘅陣容打
但特別幾位新嘅球員如長內美和子 , 其實都發揮得幾好
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

一間頒單項獎 , Kakolewska + Smarzek 至少有獎
感覺 Kakolewska 攔網唔使出盡力跳都可以攔死日本
而日本四 ...
chanchan0909 發表於 2019-5-19 00:33


但Kakolewska攔網好多時都係估估下, 無咩判斷力, 快攻都靠佢高度, 同一流副流仲差好多lol日本新人確實有d驚喜

TOP

至於中國, LYY進步唔少, 一傳穩定左, 整體失誤都少左好多, 抵讚!
楊涵玉快攻攔網都係有進步,
鄭益昕一傳都算合格, 都好似開始適應接應位置, 接下來要諗點加強強攻同後攻
反而段放雖然保得住聯賽進攻, 但一傳好似退步左, 連自保都做唔到
杜清清一傳就好d, 但進攻都係疲弱, 1.89米臂長能力應該唔止

TOP

2019 瑞士女排精英賽 賽程賽果

A 組 - 中國 | 日本 | 德國 | 波蘭
B 組 - 瑞士 [東道主] | 意大利 | 土耳其 | 泰國

第一輪
05.13 22:30 B 瑞士 1 : 3 土耳其  (20:25 24:26 25:21 20:25)
05.14 00:45 A 中國 1 : 3 日本   (20:25 25:17 25:27 21:25)
05.14 03:15 B 意大利 1 : 3 泰國  (20:25 14:25 25:16 19:25)

第二輪
05.14 22:30 A 中國 3 : 2 德國   (25:21 25:9 24:26 22:25 15:9)
05.15 00:45 B 瑞士 1 : 3 泰國   (24:26 19:25 25:15 14:25)
05.15 03:15 A 波蘭 3 : 1 日本   (25:15 19:25 25:21 25:19)

第三輪
05.15 22:30 A 中國 3 : 1 波蘭   (22:25 25:17 25:22 27:25)
05.16 00:45 B 意大利 3 : 1 土耳其 (25:27 25:20 25:20 25:23)
05.16 03:15 A 日本 3 : 1 德國   (25:19 23:25 25:18 29:27)

第四輪
05.16 22:30 B 瑞士 1 : 3 意大利  (17:25 16:25 25:16 13:25)
05.17 00:45 A 德國 1 : 3 波蘭   (14:25 25:22 18:25 18:25)
05.17 03:15 B 土耳其 3 : 1 泰國  (22:25 25:19 25:21 26:24)

小組賽最終排名
A 組 - 1. 波蘭 - 2 勝 1 負 - 6 | 2. 日本 - 2 勝 1 負 - 6 ||| 3. 中國 - 2 勝 1 負 - 6 | 4. 德國 - 0 勝 3 負 - 1
B 組 - 1. 意大利 - 2 勝 1 負 - 6 | 2. 泰國 - 2 勝 1 負 - 6 ||| 3. 土耳其 - 2 勝 1 負 - 6 | 4. 瑞士 - 0 勝 3 負 - 0

05.17 22:30 7 - 8 名排位賽 德國 3 : 1 瑞士   (21:25 25:19 25:15 25:17)
05.18 18:30 5 - 6 名排位賽 土耳其 3 : 1 中國  (25:18 16:25 25:23 25:18)

準決賽
05.18 00:45 波蘭 3 : 0 泰國   (25:18 25:9 25:23)
05.18 03:15 意大利 0 : 3 日本  (21:25 14:25 16:25)

銅牌戰
05.18 20:45 泰國 0 : 3 意大利  (20:25 18:25 14:25)

金牌戰
05.18 23:15 波蘭 3 : 1 日本   (25:15 22:25 25:17 26:24)
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

本帖最後由 chanchan0909 於 2019-5-19 08:59 編輯

本帖隱藏的內容需要回復才可以瀏覽
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

但Kakolewska攔網好多時都係估估下, 無咩判斷力, 快攻都靠佢高度, 同一流副流仲差好多lol日本新人確實有d ...
skyhorse1111 發表於 2019-5-19 01:32
係呀 , 比佢強嘅副攻更多 , 但就呢場而言 , 佢嘅進攻同攔網好有統治力
日本拉開嘅球佢都攔到 , 移動攔攔還是值得認可
而家歐洲副攻嘅身體素質都好強 , 喺 Kakolewska 身上見到有唔錯嘅滯空 , 對於攔調整攻有好強嘅優勢
尋日三場比賽有意思 , 都係 歐洲 VS 亞洲 , 三場比賽 Akman + Fahr + Kakolewska 都具備左呢種實力
至於中國, LYY進步唔少, 一傳穩定左, 整體失誤都少左好多, 抵讚!
楊涵玉快攻攔網都係有進步,
鄭益昕一傳都 ...
skyhorse1111 發表於 2019-5-19 02:23
同意 , 特別想講下杜清清
佢係典型嘅中國式攻手 , 存在住普遍國內主攻嘅弊病
如一傳站位太死 , 以致大多嘅一傳都係半到位 , 遇強發接飛嘅機會大
進攻嘅節奏上步太慢 , 坐跑+起跳 所用嘅時間比起其他主攻要長 , 以致對面副攻跟完副攻之後仲有時間去跟佢
仲有一樣係無球意識 , 往往都係球過左黎先知道點樣去球 , 但真正需要嘅係球未到黎嘅時候已經需要按住對面進攻手會打嘅線路來提前移動
呢三樣大部分國內攻手都分別地存在呢個問題 , 但喺杜清清身上就三樣都有 , 所以我認為佢比較平庸
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

係呀 , 比佢強嘅副攻更多 , 但就呢場而言 , 佢嘅進攻同攔網好有統治力
日本拉開嘅球佢都攔到 , 移動攔攔還 ...
chanchan0909 發表於 2019-5-19 08:49

兩樣野都好似互有關係,泰國同日本偏矮所以只要趕得切走到2 4號位未跳到最高點都可以攔到
Kakolewska對意大利美國呢d高快結合隊伍,自然攔網差d,不過快攻確實滯空能力幫到好多

調番轉中國攻手確實俾聯賽攔網水平低嘅情況影響,
只要高度唔差(>185)或稍為有力就可以高舉高打一板打死,教練就唔會要求上步提速啦!
更甚嘅係有d青年隊提拔新人,明明就矮(<182),但因為以u18黎講高度都唔差,所以習慣左高舉高打,成件事就好似一個惡性循環,
如果攔網威脅高d,先會迫使佢地進攻手法更多變同加速……

TOP

https://m.sina.com.hk/news/artic ... 療-10156289.html

又有一隊肯踏出第一步,雖然應該維持唔到原有風格,但總算係好事一宗……

TOP

兩樣野都好似互有關係,泰國同日本偏矮所以只要趕得切走到2 4號位未跳到最高點都可以攔到
Kakolewska對意 ...
skyhorse1111 發表於 2019-5-19 15:18
假若對意大利同美國可能反被攔死嘅機會較大 , 始終波蘭打法都係偏慢

我覺得咁樣嘅攻手真係好難教 , 唔覺唔覺呢種打球方式就變左習慣 , 一打勁啲嘅隊就唔得 , 然後要改好難 , 但同時佢地覺醒能力都幾弱 , 被限制後就無咩質量嘅進步
所以我比較疑惑嘅係平時佢地係點樣研究戰術 , 係全部都係按照教練組嘅指示去做 , 定係個人/團隊會開會有反思點樣可以做好
又有一隊肯踏出第一步,雖然應該維持唔到原有風格,但總算係好事一宗…… ...
skyhorse1111 發表於 2019-5-19 21:28
聽過浙江會有外援 , 首先我諗到係最近自己宣佈會黎中國嘅 Kosheleva
但 Kosheleva 貌似已經簽左球隊 , 浙江就話正進行接洽國際排壇名將 , 咁可能會係其他人
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

第一周今晚就開打啦 , 見到賽程同出場陣容真係失色不少
巴西站嘅對手 , 多米大部分都係熟悉面孔 , 俄羅斯青年軍 , 巴西有 Gabi , Ana , Leia 等半主力
但都會盡量睇 , 了解一下對手

中國女排 巴西站 12 人名單
主攻 - 19. 劉晏含 , 20. 段放
副攻 - 4. 楊涵玉 , 5. 胡銘媛 , 7. 王媛媛
接應 - 8. 曾春蕾 (C) , 14. 鄭益昕 , 23. 杜清清
二傳 - 3. 刁琳宇 , 13. 孫燕
自由人 - 15. 林莉 , 21. 倪非凡
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

本帖最後由 Stanley 於 2019-5-21 20:48 編輯

第一輪焦點應該係南韓對土耳其,塞爾維亞對荷蘭

另外原來南韓請左外籍教練

TOP

第一輪焦點應該係南韓對土耳其,塞爾維亞對荷蘭

另外原來南韓請左外籍教練 ...
Stanley 發表於 2019-5-21 20:39
南韓金哥唔參加,李在英有意外不能參加,南韓應該都危危地
荷蘭第一周都係主打新人 , 正選嘅主攻副攻接應都無黎
塞隊就 Miha , Boskovic , 大眼 會參加第一周 , 其餘都係替補
特別係二傳 , 苦瓜直程無報名大名單 , 紫薇安東都唔黎

南韓嘅外籍教練無記錯係 巴超女排新科冠軍球隊 Minas 教練
CBM NO.518 2019 W48
01 一秒 [1 周冠] / 林欣彤
02 天雷 [2 周冠] / Serrini
03 末日快車 / The Hertz

TOP

南韓金哥唔參加,李在英有意外不能參加,南韓應該都危危地
荷蘭第一周都係主打新人 , 正選嘅主攻副攻接應都 ...
chanchan0909 發表於 2019-5-21 21:30


咁即係無焦點

TOP

返回列表